کد خبر: 26415 A

یادگیری آموزشها و انتقال آن به خانواده‌ها در زمان وقوع حوادث برای کاهش خسارات جانی و مالی از طریق دانش‌آموزان به راحتی امکان‌‌پذیر است.

ایلنا: شهردار منطقه ۸ از ارائه آموزشهای مدیریت بحران در سطح مدارس شرق تهران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی شادالوئی هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی را ایجاد آمادگی و آشنایی دانش آموزان در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی از جمله زلزله عنوان کرد.

وی به برگزاری مانور زلزله در سطح مدارس منطقه هشت شهرداری اشاره کرد و افزود: یادگیری آموزش‌ها و انتقال آن به خانواده‌ها در زمان وقوع حوادث برای کاهش خسارات جانی و مالی از طریق دانش‌آموزان به راحتی امکان‌پذیر است.

شادالوئی تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنشهای صحیح و سریع در برابر آن، آشنایی دانش‌آموزان با زلزله و چگونگی مقابله با آن جهت ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی آنان نسبت به پدیده‌های طبیعی از جمله ا هداف برگزاری مانور زلزله در مدارس است.

وی افزود: همچنین مانور زلزله با دو هدف اصلی «نحوه پناه گیری صحیح» و خروج درست از محل «طراحی شده است.

شهردار منطقه ۸ گفت: از جمله مواردی که دانش آموزان در اجرای مانور زلزله به طور عملی فرا می‌گیرند می‌توان به پناه گیری و خروج، امدارسانی، استقرار دانش آموزان در نقاط امن وخود امدادی اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش اعضای گروه دوام دراین منطقه طی سال جاری اظهار داشت: گروه دوام در محلات منطقه ۸ حضور دارند و بر همین اساس آموزش آمادگی در برابر زلزله به مدارس سطح منطقه از اولویتهای برنامه‌های ستاد مدیریت بحران در سال جاری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر