کد خبر: 26304 A

رئیس بنیاد مسكن در گفت‌وگو با ایلنا:

خانه‌هایی كه در داخل بافت روستایی هستند و برای ساخت آنها و پروانه صادر شده است، در برابر زلزله مقاوم هستند و نگرانی نسبت به آن نداریم.

ایلنا:‌ در حالی که نگرانی درباره خانه‌های شهری استان تهران در برابر زلزله وجود دارد رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی ادعا كرد كه خانه‌های روستایی استان تهران در برابر زلزله مقاوم هستند و ما نگرانی نسبت به آنها نداریم.

علیرضا تابش در گفت‌وگو با ایلنا، درباره وضعیت مقاوم سازی خانه‌های روستایی استان تهران، تصریح كرد:‌ خانه‌هایی كه در داخل بافت روستایی هستند و برای ساخت آنها پروانه صادر شده است، در برابر زلزله مقاوم هستند و نگرانی نسبت به آن نداریم.

وی با اشاره به اینكه تعدادی خانه، خارج از بافت روستایی وجود دارد، تاكید كرد:‌ این خانه‌ها بدون صدور پروانه و ضوابط شهرسازی ساخته شده است و ما نسبت به مقاوم بودن آن نظارتی نداریم تا بدانیم آیا مقاوم‌اند یا نه.

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه باید مانع از این ساخت و سازها خارج از بافت روستایی شد، گفت:‌ متاسفانه نسبت به این خانه‌ها اغماض می‌شود. در حالی اگر حادثه‌ای در استان تهران رخ دهد، باید نسبت به این اغماض‌ها پاسخ داد.

تابش همچنین خاطر نشان كرد: عامل اصلی در مقاوم سازی ساخت‌و سازها طراحی درست است باید اجرا هم درست باشد تا بتوان خانه ای مقاوم داشت

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر