کد خبر: 2567 A

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در گفت و گو با ایلنا:‌

اگر کسی حس می‌کند که حتی یک جدول غیر استاندارد‌ در شهرداری‌ استفاده می‌شود تخلف است و آن را از طریق مراجع اعلام کند چراکه ما مسئول رسیدگی به این تخلفات هستیم.

ایلنا: معاون فنی عمرانی شهرداری تهران گفت: با ممنوعیت روکش آسفالت باید آسفالت تراش داده شود  از این رو  دیگر گداختگی جدول نخواهیم داشت.

مازیار حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا ضمن اشاره به تمرکز شهرداری بر تولیدکنندگان آسفالت سطح شهر گفت: در دو ماه گذشته با ایجاد اصلاحات جدید در ترکیب قیر موفق به افزایش عمر آسفالت تا دو برابر شده‌ایم.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در ارتباط با عملکرد در زمینهٔ جدول و آسفالت تصریح کرد: امسال این دو موضوع که از قدیمی‌ترین موضوعات شهرداری هستند با تدبیر شهردار تهران در دستور قرار گرفته است.

حسینی دو معضل جدول و آسفالت سطح شهر را دو مشکل توام و محسوس مردم و شهرداری دانست و ادامه داد: در گذشته این مساله باب شده بود که یا آسفالت می‌کردند و جدول‌ها را می‌کندند و یا جدول می‌کردند و آسفالت را می‌کندند که خوشبختانه این مساله در حاضر تا ۹۰ در صد کاهش پیدا کرده است.

وی بر کیفیت مصالح در تولید جدول‌های سطح شهر تاکید کرد و افزود: بحث کیفیت مصالح بسیار مهم است ما در این زمینه با مشکلات جدی رو به رو بودیم به طوری که جدول‌ها دو زمستان هم طاقت نمی‌آوردند.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: از سال ۸۹ اداره کل هماهنگی مناطق بازدیدی از تولیدکنندگان جدول و آسفالت داشتیم هم اکنون سطح استاندارد‌ها در این دو بخش تعیین شده است و با اجرای یک تست به صورت آنلاین در سایت لیست تولیدکنندگان تاییدشده وجود دارد که همواره به صورت تصادفی از آنان تست گرفته می‌شود.

حسینی به تاکید شهردار تهران بر کیفیت مصالح اشاره کرد و گفت: شهردار تهران به صورت جدی اعلام کرده است که اگر کسی حس می‌کند که حتی یک جدول غیر استاندارد‌ در شهرداری‌ استفاده می‌شود تخلف است و آن را از طریق مراجع اعلام کند چراکه ما مسئول رسیدگی به این تخلفات هستیم.

وی به ممنوعیت روکش آسفالت اشاره کرد و افزود: این کار تقریبا ممنوع شده است و باید آسفالت تراش داده شود بنابراین از این پس با بحث گداختگی جدول روبه رو نمی‌شویم.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در ارتباط با کیفیت مصالح تولیدی آسفالت شهر نیز صریح کرد: در حال حاضر اسامی تولید کنندگان به صورت آنلاین در سایت وجود دارد و جهت کنترل کیفیت مصالح به صورت تصادفی از آن‌ها بازدید می‌شود.

حسینی به تحقیقات کارگروه زیر سازی و رو سازی راه متشکل بر کیفیت مصالح اشاره کرد و گفت: این کارگروه متشکل از اساتید فن دانشگاه‌های تهران و مشاوران باسابقه و عوامل اجرایی در حال کار هستند و حداقل ماهانه دو جلسه با هم دارند که مصوبات خوبی در انجام گرفتن است.

وی دربارهٔ علت تخریب اسفالت‌های بخش بی‌آر تی اظهار کرد: آسفالت همچون بتن و فولاد یک سازه محسوب می‌شود که ملزم محاسبات و طراحی است در حالی که در مسیرهای بی‌آر تی ما ایستگاههایی هستند که از قبل احداث شده‌اند در نتیجه لازم است که اصلاحاتی روی آن صورت گیرد که این عملیات شروع شده است.

حسینی ادامه داد: برای خطوط جدید بی‌آر تی هم معاونت حمل ونقل ترافیک این موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کند چرا که بی‌آر تی سنگین‌ترین بار ترافیکی شهر را دارد که این بار نیازمند محاسبات و اصلاحات مناسب است و به طور قطع برای خطوط قدیمی و جدید این عملیات صورت می‌گیرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر