کد خبر: 24042 A

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران به ایلنا خبر داد:

مطالعات راهبردی درباره آسیب‌های اجتماعی توسط این سازمان در حال بررسی است که تا ۸ ماه آینده بررسی آن به اتمام می‌رسد.

ایلنا: رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، گفت: آسیب‌های اجتماعی شهر تهران به صورت منطقه‌ای در حال مطالعه راهبردی است و نتایج آن به صورت منطقه‌ای اعلام می‌شود.

مسعود عسگری آزاد در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره ورود سازمان مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران در زمینه آسیب‌های اجتماعی در تمامی ابعاد، اظهار کرد: مطالعات راهبردی درباره آسیب‌های اجتماعی توسط این سازمان در حال بررسی است که تا ۸ ماه آینده بررسی آن به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه بر اساس این مطالعات به تمامی مقوله‌های آسیب‌های اجتماعی شهر تهران ورود جدی می‌شود، تاکید کرد: این مطالعات در سطح مناطق انجام می‌شود و قرار است برنامه راهبردی برای مقابله اساسی با آسیب‌های اجتماعی از جمله، زنان خیابانی، کودکان کار، کارت خواب‌ها و غیره باشد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا این مطالعات در راستای تهیه شناسنامه آسیب‌های اجتماعی شهر تهران به تفکیک مناطق و محلات است یا خیر، تاکید کرد: مطالعات مرکز برای ارائه راهبردهای مقابله با آسیب‌ها است و نتیجه آن در اختیار معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران قرار خواهد گرفت. این مطالعات به صورت کلی راهبردهایی را اعلام خواهد کرد و مشخص خواهد کرد که برای نمونه شهرداری تهران چه وظایفی برای کاهش و مقابله با آسیب‌های اجتماعی شهر تهران خواهدداشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با آسیب‌ها از جمله مرکز امور زنان ریاست جمهوری و سازمان بهزیستی برای تهیه راهبرد کلی طرح دعوت شده است، افزود: از تمامی نهادهای مرتبط دعوت شده است اما برخی از آن‌ها مشارکت جدی ندارند.

عسگری آزاد همچنین درباره مطالعات تمامی پروژه‌های شهری، به ایلنا گفت: پروژه‌های محلی توسط مشاور مطالعه می‌شود اما مرکز نسبت به طرح‌هایی فرا محلی خود وارد مطالعات می‌شود تا طرح‌ها و پروژه‌ها بر اساس برنامه ۵ ساله شهرداری تهران و الزامات شورای شهر باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر