کد خبر: 23130 A

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبر داد:

واحد اجرای احکام منطقه توانسته است در این مدت بیش از ۷۷ درصد از آراء کمیسیون‌های ماده صد را در سطح منطقه اجرا کند و اقدامات اداره درآمد منطقه نیز در زمینه تحقق ۱۰۰ درصدی در آمد‌ها قابل تقدیر است.

ایلنا:‌ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در جلسه نظارت و حمایت ستادی حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از منطقه ۱۰، بر توسعه پارکینگ‌های عمومی طبقاتی و مکانیزه با همکاری سازمان نوسازی و ارائه تسهیلات ویژه به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایلنا، در جلسه نظارت و حمایت ستادی حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از منطقه ۱۰ که با حضور علیرضا جاوید معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و مدیران کل این معاونت، فرامرز عظیمی شهردار منطقه و جمعی از مدیران، و کار‌شناسان حوزه شهرسازی منطقه۱۰برگزار شد.

جاوید معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سخنانی ضمن تقدیر از عملکرد خوب منطقه در بحث شهرسازی گفت: در چند ساله اخیر با تدابیر شهردار تهران و تلاش چشمگیر شهردار و مسئولین شهرسازی این منطقه پروژه‌های زیر ساختی مطلوبی در این منطقه احداث شده و بر اساس ارزیابی‌های انجام شده منطقه در زمینه‌های اجرای احکام، صدور پروانه ساخت و ساز، نوسازی بافت‌های فرسوده، تحقق صد در صدی در آمد‌ها و... از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

وی احداث بزرگراه یادگار امام (ره) را محرک توسعه منطقه دانست و افزود: طراحی بزرگراه یادگار امام (ره) در نوع خود قابل توجه و منحصر به فرد است چرا که با ایجاد دسترسی‌های مناسب محلی از طریق احداث لاین‌های عبور تندرو و کندرو و تملک بخشی از املاک ریزدانه و فرسوده موجبات آسایش و رضایت شهروندان را فراهم آورده و ادامه این بزرگراه به عنوان محرک توسعه در منطقه، زمینه ساز تحولی مثبت در ایجاد دسترسی‌های مناسب به سایر مناطق خواهد بود.

معاون شهرسازی و معاماری شهرداری تهران در ادامه ضمن تشکر از اقدامات واحدهای اجرای احکام و درآمد منطقه گفت: خوشبختانه واحد اجرای احکام منطقه توانسته است در این مدت بیش از ۷۷ درصد از آراء کمیسیون‌های ماده صد را در سطح منطقه اجرا کند همچنین اقدامات اداره درآمد منطقه نیز در زمینه تحقق ۱۰۰ درصدی در آمد‌ها قابل تقدیر است.

جاوید با اشاره به اهمیت تامین سرانه‌های خدماتی غیر انتفاعی و انتفاعی افزود: تلاش‌های مدیریت منطقه در سال‌های اخیر زمینه ساز ایجاد پروژه‌های مختلف در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و... بوده و امیدواریم با تلاش‌های مدیران منطقه و شتاب بخشی این حرکت شاهد تحول در حوزه خدمات رسانی به شهروندان و موضوعات شهر سازی باشیم.

وی با تاکید بر جلب مشارکت بخش خصوصی برای ساخت پارکینگ‌های مکانیزه و عمومی و تامین سرانه‌ها گفت: با توجه به منابع مالی محدود و اجرای طرح‌های موضعی و موضوعی در قالب سند توسعه محلات بخشی از خدمات محله‌ای شکل می‌گیرد همچنین با ارائه تسهیلات و حمایت از سرمایه گذاران برای احداث پروژه‌های خدماتی شامل پارکینگ، مجموعه‌های ورزشی، فرهنگی، بهداشتی، خدماتی، درمانی، مذهبی و... منطقه در تامین سرانه‌ها رشد خواهد کرد.

وی یادآور شد: سازمان نوسازی آمادگی لازم برای ساخت پارکینگ‌های عمومی را دارد و منطقه می‌تواند با تامین زمین مناسب و واگذاری آن به سازمان نوسازی برای ساخت پارکینگ نهضتی را درمنطقه آغاز کنند و در اولویت کار قرار دهد.

وی یادآور شد: در کنار تلاش‌های مدیران شهری در جلب رضایت شهروندان، قطعا همفکری، همراهی و همدلی شهروندان تهرانی بالاخص دبیران و اعضای شوایاری نقش به سزایی در کسب توفیقات محلی داشته و یکی از راهبردهای مناطق پیوند شورایاران با شهردار در جلسات است و برگزاری جلسات توجیهی طرح تفضیلی جدید و استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه‌ها تاثیر به سزایی در نوسازی منطقه خواهد داشت.

جاوید خدمت مستقیم به مردم را توفیق الهی دانست و یادآور شد: خدمت بی‌منت، صادقانه و توکل به خدا همراه با تفکر و تعمق و اثر بخشی دررفتار‌ها می‌تواند زمینه ساز ارائه خدمات بیشتری به شهروندان بوده و ضمن پاسخگویی به نیازهای آنان مشکلات احتمالی را حل کند.

در ادامه این نشست فرامرز عظیمی شهردار منطقه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در سخنانی باتشکر از حضور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و هیئت همراه در منطقه گفت: خوشبختانه در جلسه امروز با تدابیر خردمندانه مهندس جاوید به مشکلات و پیشنهادات مطروحه از سوی منطقه، بسیاری ازدغدغه‌های بحث شهرسازی و مسائل منطقه گره گشایی شد.

وی همچنین با قدردانی از تمامی دست اندرکاران منطقه خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح تفضیلی جدید با همت و پشتکار خدمت گزاران مردم در منطقه همانند سایر طرح‌های راهبری مدیریت شهری تهران با موفقیت اجرایی شود.

در این جلسه نجاریان معاون شهرسازی و معماری منطقه به ارایه گزارش مبسوطی از موقعیت جغرافیایی، پتانسیل‌های موجود، نقاط ضعف و قوت و مشکلات موجود در حوزه شهرسازی و معماری پرداخت همچنین در ادامه مدیران کل اداره شهرسازی و معماری شهرداری تهران به ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط منطقه در زمینه‌های حوزه کاری خود پرداخته و از همکاری مطلوب ادارات معاونت شهرسازی و معماری منطقه تشکر کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر