کد خبر: 23109 A

از فردا به مدت دو روز؛

این ضریح که در قم ساخته شده، به تهران منتقل شده و در این دو روز در میدان امام حسین (ع) قرار داده شده و بعد از آن به کربلا منتقل می‌شود.

ایلنا: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: ضریح حرم مطهر امام حسین (ع) پیش از ارسال به کربلا، از صبح فردا، سه شنبه تا صبح پنج شنبه به میدان امام حسین (ع) منتقل می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد جواد شوشتری با بیان این مطلب اظهار داشت: این ضریح که در قم ساخته شده، به تهران منتقل شده و در این دو روز در میدان امام حسین (ع) قرار داده شده و بعد از آن به کربلا منتقل می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین مراسم شام غریبان در این میدان خاطرنشان ساخت: شهروندان نسبت به سال‌های گذشته استقبال بیشتری از مراسم داشتند و زمان حضور آن‌ها در میدان طولانی‌تر بود، برنامه‌های عزاداری نیز به خوبی مدیریت می‌شدند.

مدیرعامل سازمان زیبا سازی افزود: شب گذشته نیز نمازگزاران مسجد امام حسین (ع) و مسجد صفا برای برپایی مراسم شام غریبان درمیدان و خیابان ۱۷ شهریور حضور یافتند. مراسم عزاداری جنوب ایران نیز همراه با سنج و دمام در می‌نه میدان به اجرا درآمد که با استقبال بسیار عزاداران روبرو شد. مراسم شام غریبان میدان امام حسین (ع) تا ساعت ۲۰ دیشب ادامه داشت.

وی در خصوص مراسم روزعاشورا نیز گفت: به مدت ۲ و نیم ساعت در میدان امام حسین (ع) مراسم پرده خوانی و تعزیه به اجرا درآمد. هم اکنون نیز مراسم زنان عاشورایی در این میدان در حال برگزاری است.

شوشتری با بیان اینکه اقدامات سنگین عمرانی این محدوده به پایان رسیده است اظهار کرد: احداث جداره و دیواره‌های فلزی باقی مانده که تلاش خواهیم کرد به زودی به پایان رسد. علم و کتل‌های قرار داده شده در میدان نیز تا پایان ماه صفر در این مکان مستقر خواهند بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر