کد خبر: 21264 A

به همت اداره فضای سبز منطقه ۲۲؛

با توجه به بازگشایی ادامه بزرگراه شهید خرازی حد فاصل بلوار پژوهش تا نیروگاه برق و به منظور ایجاد نمای زیبای بصری در حاشیه این بزرگراه اجرای عملیات احداث فضای سبز در رفیوژ ۲۰ هکتاری بزرگراه شهید خرازی از مدتی پیش در دستور کار اداره فضای سبز منطقه ۲۲ قرار گرفته است.

ایلنا: اداره فضای سبز حوزه امور شهری و محیط زیست منطقه ۲۲ با هدف توسعه فضای سبز و تامین زیبایی بصری نمای شهری بویژه در حاشیه معابر بزرگراهی، فضا و دیواره سبز جدید ایجاد می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، حسین مرادی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: «منطقه ۲۲ از بدو تاسیس بعنوان اولین الگوی نوین توسعه پایدار شهری و قطب تفریحی و تفرجی پایتخت، گسترش فضای سبز را در عرصه‌های شهری و جنگلی موجود در محدوده شمال غرب تهران در دستور کار قرار داده است. از این رو در بازه‌های زمانی مختلف به توسعه فضای سبز با کاشت گونه‌های گیاهی و بکار گیری روش‌های نوین کاشت و نگهداری اقدام می‌کند که این اقدام موجب توسعه سرانه فضای سبز، ایجاد منظر شهری سبز و زیبا با استفاده از کاشت گیاهان، جلوگیری از آلودگی هوا و... می‌شود.»

وی افزود: «در این راستا عملیات توسعه فضای سبز در مسیرهای بزرگراهی و شریانی بعنوان معابر و محدوده‌هایی با کاربری‌های فرامنطقه‌ای با جدیت دنبال می‌شود. با توجه به بازگشایی ادامه بزرگراه شهید خرازی حد فاصل بلوار پژوهش تا نیروگاه برق و به منظور ایجاد نمای زیبای بصری در حاشیه این بزرگراه اجرای عملیات احداث فضای سبز در رفیوژ ۲۰ هکتاری بزرگراه شهید خرازی از مدتی پیش در دستور کار اداره فضای سبز منطقه ۲۲ قرار گرفته است. این عملیات اکنون در مرحله اجرای شبکه آبرسانی شامل ۴ هزار متر لوله خط اصلی و ۴ هزار متر لوله خط فرعی است و پس از اجرای عملیات آبرسانی، عملیات کاشت گونه‌های گیاهی در آن آغاز خواهد شد و تا پایان فصل پاییز به اتمام خواهد رسید.»

شهردار منطقه ۲۲ خاطر نشان کرد: «عملیات دیگری در محدوده‌ای با وسعت بیش از ۵ هزار متر مربع در بزرگراه شهید خرازی، حدفاصل آزادراه آزادگان تا دانشگاه علوم انتظامی در حال انجام است و مقرر شده با توجه به شیب خاک، فضای سبز محدوده نامبرده با اجرای گل جای‌های بتونی و فضای سبز عمودی تامین شود. این پروژه اکنون با پشت سر گذاشتن عملیات خاکبرداری برای آماده سازی بستر اولیه، در مرحله نصب و تعبیه گل جای است و پس از اجرای شبکه آبیاری و کاشت، فضای سبز ایجاد شده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. پیش بینی می‌شود این عملیات تا پایان فصل پاییز به پایان برسد.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر