کد خبر: 19930 A

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد:

در راستای تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی، پژوهشی و آموزشی تفاهم نامه همکاری میان سازمان نوسازی شهر تهران و دانشگاه صنعتی شریف به امضاء رسید.

ایلنا:‌ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: چنانچه مدیران اجرایی از علوم روز دنیا غافل باشند، نه به سمت جلو حرکت خواهیم داشت و نه اقداماتی که انجام می‌دهیم، اقدامات اثربخش و ماندگاری خواهند شد.

به گزارش ایلنا، صبح امروز تفاهم نامه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی میان سازمان نوسازی شهر تهران و دانشگاه صنعتی شریف در محل دفتر ریاست دانشگاه به امضاء رسید.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه دغدغه امروز مدیریت شهری کاهش فاصله بین علم و عمل است، خاطر نشان کرد: نظریات زیادی در خصوص کلان شهرهای توسعه یافته مطرح می‌شود اما متأسفانه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که با مدیریت علمی و برنامه ریزی مناسب می‌توان این فاصله را جبران کرد.

علیرضا جعفری گفت: برای تحقق اهداف سند توسعه چشم انداز تهران ۱۴۰۴، باید خود را به ابزار تحقق آن نیز مسلح كنم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه تأکید کرد: چنانچه مدیران اجرایی از علوم روز دنیا غافل باشند، نه به سمت جلو حرکت خواهیم داشت و نه اقداماتی که انجام می‌دهیم، اقدامات اثربخش و ماندگاری خواهند شد.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های علمی موجود در دانشگاه‌ها و خصوصاً دانشگاه صنعتی شریف، افزود: باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود علمی در کنار مسائل تجربی بهره‌مند شد.

جعفری با بیان این مطلب که بافت‌های فرسوده دارای تهدیدات بالفعل و بالقوه‌ای هستند، تصریح کرد: مسئله مسکن و فرسودگی یک مسئله استراتژیک است که تحقیقات کاربردی و پژوهش‌های تحقق پذیر می‌تواند به حل مسئله فرسودگی کمک كند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان کرد: برای دستیابی به کلان شهر توسعه یافته با هویت معماری اسلامی ایرانی نیازمند یک نگاه مهندسی هستیم و دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک پشتوانه علمی، سازمان نوسازی را در راستای تصمیم گیری در عرصه مدیریت شهری بر مبنای دانش و علم روز، یاری خواهد كرد.

در ادامه این جلسه  روستا آزاد، ریاست دانشگاه صنعتی شریف ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با سازمان نوسازی شهر تهران، یاد آور شد: دانشگاه صنعتی شریف مأموریت دارد در مرز دانش فعالیت و تعاملات خوب و مفیدی را داشته باشد.

روستا آزاد خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی شریف علاوه بر فعالیت در پروژه‌های بین المللی در مقیاس پروژه‌های منطقه‌ای، علمی و شهری نیز فعالیت می‌كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر