کد خبر: 18863 A

پورزرندی:

علی رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات مالی هیچ کسری بودجه در شهرداری تهران نداریم/ نهاده‌های میل گرد، سیمان، مصالح فلزی و بتنی ۱ و نیم تا ۲ برابر افزایش قیمت داشته‌اند و این مسئله هزینه پیش بینی شده اتمام پروژه را با افزایش مواجه کرده است.

ایلنا: معاون مالی و اداری شهرداری تهران گفت: ارائه متمم بودجه به شورای شهر به معنی کسری بودجه نیست، بلکه متمم به این دلیل ارائه می‌شود که پروژه‌هایی که با افزایش قیمت مصالح فلزی و بتنی مواجه شده‌اند نیمه تمام نمانده و در سال جاری به اتمام رسند و در واقع متمم بودجه برای جلوگیری از بروز مشکل اعتبار ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین محمد پوررزرندی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران و با اشاره به برخی اخبار منتشرشده در مورد کسری بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی شهرداری با تاکید بر اینکه متمم به معنی کسری بودجه نیست اظهار کرد: کسری بودجه در مواقعی رخ می‌دهد که درآمد نفتی وجود داشته باشد وقتی متمم به شورا ارائه می‌شود برای این است که افزایش درآمد‌ها یا محقق شده و یا در شرف تحقق است.

وی افزود: تعدادی پروژه نیمه تمام وجود دارد که شاید تا پایان سال اعتبار بیشتری نیاز داشته باشد و این افزایش درآمد به آن‌ها اختصاص خواهد یافت.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: علی رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات مالی هیچ کسری بودجه در شهرداری تهران نداریم اما به دلیل افزایش قیمت برخی پروژه‌ها با کمبود اعتبار مواجه می‌شوند به عنوان مثال اگر پیش بینی هزینه پروژه‌ای ۲۰۰ میلیارد بوده است با افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها این پروژه ممکن است با کمبود اعتبار مواجه شود.

پورزرندی با بیان اینکه افزایش درآمد باید در شورا محقق شود اظهار کرد: نهاده‌های میل گرد، سیمان، مصالح فلزی و بتنی ۱ و نیم  تا ۲ برابر افزایش قیمت داشته‌اند و این مسئله هزینه پیش بینی شده اتمام پروژه را با افزایش مواجه کرده است.

وی با اشاره به عدم پرداخت تعهدات مالی دولت به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران افزود: ۵۰ درصد هزینه واگن‌های مترو را دولت باید تامین کند اما به دلیل عدم پرداخت دولت شهرداری آن را تامین می‌کند که در نتیجه ردیف اعتباری با کمبود مواجه می‌شود این کسری بودجه نیست بلکه ردیف است.

پورزرندی تاکید کرد: ما جای خالی دولت را در حمل و نقل پر می‌کنیم.

معاون شهردار تهران افزود: بعد از پیگیری‌های بسیار برخی فاینانس‌ها محقق شده و به میزان درآمد نقدی شهرداری افزوده خواهد شد و درآمد غیر نقدی نیز بیش از این‌ها محقق شده است و هم اکنون به طور شبانه روز نیز در تلاش هستیم تا فاینانس‌ها محقق شود.

پانصدوپنجاهمین جلسه علنی شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر