کد خبر: 16582 A

رییس سازمان راهداری به ایلنا خبر داد:

قیمت بلیت اتوبوس بعد از افزایش ۱۰ درصدی در اردیبهشت امسال به دلیل تورم، این‌بار به منظور افزایش هزینه‌های شرکت‌های مسافربری از ابتدای هفته جاری افزایش یافت.

ایلنا: قیمت بلیت اتوبوس‌های برون شهری از ابتدای هفته جاری و برای دومین بار در سال جاری با توجه به هزینه‌های شرکت‌های مسافری افزایش یافت.

شهریار افندی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: در شرایط فعلی اقتصادی و افزایش هزینه قطعات، روغن و لاستیک افزایش قیمت بلیت اتوبوس به خود استان‌ها محول شده است.

وی با بیان اینکه این افزایش قیمت برای جبران هزینه شرکت‌های مسافربری حمل ونقل جاده‌ای صورت گرفته، تصریح کرد: در حال حاضر این افزایش قیمت توسط استانداری‌ها و متناسب با شرایط هر استان مشخص می‌شود.

افندی‌زاده افزود: این اقدام در جهت ادامه حیات شرکت‌های مسافربری حمل ونقل جاده‌ای و در راستای افزایش هزینه‌های شرکت‌های اتوبوسرانی و همچنین افزایش قیمت روغن لاستیک و قطعات انجام می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت‌های اتوبوس پس از بررسی و هماهنگی با ستاد تنظیم بازار و مراجع ذیربط انجام می‌شود گفت: نکته‌ای که در حال حاضر مهم است افزایش هزینه شرکت‌های اتوبوسرانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قیمت بلیت اتوبوس بعد از افزایش ۱۰ درصدی در اردیبهشت امسال به دلیل تورم، این‌بار به منظور افزایش هزینه‌های شرکت‌های مسافربری از ابتدای هفته جاری افزایش یافت.

در همین حال، قیمت بلیت اتوبوس VIP در مسیر تهران – مشهد از ۲۵ هزار تومان به۲۸ هزار تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت بلیت اتوبوس ویژه مسیر تهران – مشهد از ۱۷۵۰۰ به ۱۹۵۰۰، اتوبوس VIP مسیر تهران – کرمان از ۲۷۵۰۰ به ۳۱۰۰۰ هزارتومان، اتوبوس VIP مسیر تهران – شیراز از ۲۹ هزارتومان به ۳۲۵۰۰، اتوبوس VIP مسیر تهران – اصفهان از ۱۴۵۰۰ به ۱۷۵۰۰ افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت در سایر مسیرهای برون شهری کشور نیز بنا بر تشخیص استانداری‌ها تعیین شده است.

افزایش قیمت اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر