خبرگزاری کار ایران

رییس دانشکده جغرافیایی دانشگاه خوارزمی؛

هر ده سال، یک زلزله ۷ ریشتری در کشور رخ می‌دهد

هر ده سال، یک زلزله ۷ ریشتری در کشور رخ می‌دهد
کد خبر : ۱۱۸۷۵

ایران سومین کشور در حوادث طبیعی محسوب می‌شود به طوری که در پانزده سال گذشته ۸ زلزله ۸ ریشتری، هزار سیل، ۷۱۲ حادثه طبیعی رخ داده است.

ایلنا: رییس دانشکده جغرافیایی دانشگاه خوارزمی گفت: هر ده سال یک بار یک زلزله ۷ ریشتری در کشور رخ می‌دهد لذا علوم زمین‌شناسی باید با آموزش بیشتر و به روز‌تر در کشور توسعه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن افراخته در همایش ملی مخاطرات طبیعی در دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: ایران سومین کشور در حوادث طبیعی محسوب می‌شود به طوری که در پانزده سال گذشته ۸ زلزله ۸ ریشتری، هزار سیل، ۷۱۲ حادثه طبیعی رخ داده است.

رییس دانشکده جغرافیایی دانشگاه خوارزمی افزود: متاسفانه ۲۰ شهر و بیش از ۲ هزار روستا طی حوادث طبیعی ۱۵ سال اخیر تخریب شدند و بالغ بر ۷۸ هزار نفر جان خود را از دست دادند که خسارت سالیانه هزار میلیارد تومانی را تقبل می‌کنیم.همه این حوادث ناشی از عدم استفاده از علم است و تنها راه آن احداث و گسترش مراکز علمی در پیشگیری از حوادث و مخاطرات طبیعی است.

در ادامه این همایش خلیل رضایی در رابطه با میزان حوادث طبیعی در کشور افزود: مخاطرات طبیعی هیچ‌گاه متوقف نمی‌شوند و هم اکنون زلزله زدگان آذربایجان در شرایط نامطلوب و سرما زندگی می‌کنند.

وی تاکید کرد: هر ده سال یک بار یک زلزله ۷ ریشتری در کشور رخ می‌دهد لذا علوم زمین‌شناسی باید با آموزش بیشتر و به روز‌تر در کشور توسعه پیدا کند.

عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی درباره این همایش تصریح کرد: این همایش که به همت دانشجویان این دانشگاه برگزار شده است تاکنون ۳۵۰ عضو دانشجویی به خدمت گرفته و این همایش با ۵ کارگروه پردازش داده‌های علمی، پهنه بندی مخاطرات محیطی، آموزش مقاله نویسی ‏- پژوهشی و تکنیک سنجش از راه دور و تحلیل ناپایداری‌های سطحی به کار خود ادامه می‌دهد.

ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز