کد خبر: 101491 A

در اجلاس مکه؛

سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی OICC سازمانی بین المللی است که در سال ۱۹۸۰ تاسیس شده و ۱۴۱شهر از ۵۴ کشور عضو کنفرانس اسلامی در آن عضویت دارند، شهرداری تهران عضو هیات مدیره این اجلاس است.

ایلنا: روز گذشته در جلسه هیات مدیره و شورای اداری سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی، با رایزنی هیات تهران، شهرهای مشهد مقدس، اصفهان، شیراز و تبریز به عضویت رسمی این سازمان در آمدند.

به گزارش ایلنا، سیزدهمین دوره مجمع عمومی سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی هم اکنون در مکه مکرمه در حال برگزاری است.

روز گذشته در جلسه هیات مدیره و شورای اداری سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی، با رایزنی هیات تهران، شهرهای مشهد مقدس، اصفهان، شیراز و تبریز به عضویت رسمی این سازمان در آمدند.

چندی پیش، شهردار تهران محمد باقر قالیباف با ارسال نامه‌ای خطاب به دبیر کل این نهاد بین المللی عضویت شهرهای یاد شده را توصیه کرده بود.

براساس این گزارش هیات شهرداری تهران در حاشیه این جلسه رایزنی‌های گسترده‌ای برای کسب آرای مورد نیاز برای پیوستن این شهر‌ها به عضویت رسمی این سازمان انجام داد.

برخی از این شهر‌ها تاکنون به شکل غیر رسمی در سازمان مذکور عضویت داشتند و عضویت اصفهان در دوره گذشته حد نصاب آرا برای عضویت را کسب نکرده بود.

همچنین در نشست هیات مدیره اختصاص جایزه‌ای به شهر مقدس مشهد با حمایت تهران به تصویب رسید.

سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی OICC سازمانی بین المللی است که در سال ۱۹۸۰ تاسیس شده و ۱۴۱شهر از ۵۴ کشور عضو کنفرانس اسلامی در آن عضویت دارند، شهرداری تهران عضو هیات مدیره این اجلاس است.

همچنین در حاشیه اولین روز این کنفرانس مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تهران با شهرداران مکه و تونس، مقامات شهری ترکیه و دبیرکل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

تهران بار دیگر عضو شورای عالی اداری OICC شد

در انتخابات هیئت مدیره سیزدهمین دوره مجمع عمومی سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی، تهران با اکثریت مطلق آراء برای یک دوره دو ساله دیگر به عنوان عضو شورای اداری و هیات مدیره درآمد شورای اداری انتخاب شد.

شورای اداری عالیترین مرجع سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی به شمار می‌رود و اصلیترین تصمیمات این سازمان در این شورا اتخاذ می‌شود.

محکومیت سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی

بر اساس این گزارش در سیزدهمین دوره نشست پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی، اقدامات و سیاست‌های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در خصوص اشغال و تخریب خانه‌های شهروندان فلسطینی و طرح تخریب قدس شریف و ایجاد محدودیت برای شهروندان فلسطینی، محکوم شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر