کد خبر: 101454 A

معاون نظارت بیمه مرکزی در بازدید از مرکز مکانیزه معاینه فنی بیهقی؛

با توجه به افزایش روز افزون خودرو‌ها، کیفیت نازل آن‌ها، شرایط اقلیمی و نوع جاده‌ها که در بروز تصادفات نقش مستقیم دارند جا دارد که بیش از این در تامین ایمنی و حفظ جان مردم تلاش کنیم.

ایلنا: معاون نظارت بیمه مرکزی گفت: معاینه فنی یکی از اهرم‌هایی است که می‌تواند درصد خطر پذیری در بروز تصادفات را کاهش دهد از اینرو باید اهمیت معاینه فنی از سوی شهروندان درک شود.

به گزارش ایلنا، سید کاظم دلخوش همچنین ابراز کرد: قوانین بیمه شخص ثالث به طور قطع و یقین از مواردی که سبب کاهش ریسک تصادفات می‌شود حمایت می‌کند بنابراین ضرورت دارد معاینه فنی که نقش اساسی در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی دارد در قوانین بیمه شخص ثالث لحاظ شود.

دلخوش در این بازدید که امینی معاون نظارت فنی بیمه مرکزی او را همراهی می‌کرد اظهار داشت: با توجه به افزایش روز افزون خودرو‌ها، کیفیت نازل آن‌ها، شرایط اقلیمی و نوع جاده‌ها که در بروز تصادفات نقش مستقیم دارند جا دارد که بیش از این در تامین ایمنی و حفظ جان مردم تلاش کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه نزدیک به یک چهارم از تصادفات، ناشی از نقص فنی خودرو‌ها است افزود: باید در جهت کنترل نقص فنی خودرو‌ها تلاش مضاعف کنیم که بدون تردید معاینه فنی مهم‌ترین اهرمی است که در این زمینه می‌تواند به ما کمک کند.

دلخوش همچنین یاد آور شد: وجود بیش از ۲۰ هزار کشته ناشی از تصادفات رانندگی سبب شده است که مشکلات عدیده از جمله بزهکاری‌های اجتماعی تشدید شود و من از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شوراهای اسلامی شهر تقاضا دارم نسبت به اصلاح قوانین و ارتقای فرهنگ ایمنی مرتبط با موضوع معاینه فنی بیش از پیش اهتمام ورزند.

وی در پایان اذعان کرد: بیمه مرکزی یک نهاد حاکمیتی است که طبیعتا باید از اهرم‌های مناسبی در جهت کاهش مشکلات اجتماعی مردم برخوردار باشد. به همین دلیل باید معاینه فنی در قوانین بیمه شخص ثالث لحاظ شود.

مفید امینی نیز در نشستی که پیش از این بازدید و با حضور جمعی از مدیران معاینه فنی برگزار شد پیشنهاد کرد: مدیران معاینه فنی از این پس در کار گروه‌های تخصصی که با حضور نمایندگان تمام شرکت‌های بیمه‌ای برگزار می‌شود حضور داشته باشند.

وی افزود: به نظر می‌رسد اجرای طرح الزام صدور بیمه شخص ثالث با داشتن معاینه فنی یک تعامل دو سویه است و تمامی وسایل حمل و نقل موتوری را شامل می‌شود و در ‌‌نهایت با افزایش ایمنی تردد، شهروندان برنده نهایی خواهند بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر