کد خبر: 101433 A

اظهارات سه نماینده مجلس در خصوص مشکلات حمل و نقل شهری؛

افزایش قیمت سوخت مستلزم گسترش حمل و نقل عمومی است/ رویکرد دولت یازدهم توسعه حمل و نقل عمومی باشد.

ایلنا: سه نفر از نمایندگان عضو کمیسیون‌های اقتصادی، عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات حمل و نقل شهری و چگونگی مواجهه مدیریت شهری تهران با این مشکلات به اظهار نظر پرداختند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، این نمایندگان که در سه کمیسیون مرتبط با فعالیت‌های مدیریت شهری عضویت دارند، در آستانه آغاز به کار نمایندگان جدید شورای اسلامی شهر تهران، اداره پایتخت و مدیریت این کلان شهر در ۸ سال گذشته با توجه به بی‌مهری‌هایی که از جانب دولت‌های نهم و دهم به این شهر و مردم آن شده را کاری کارستان دانستند.

موسوی لارگانی: رویکرد دولت یازدهم توسعه حمل و نقل عمومی باشد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عدم اجرای صحیح فاز اول طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: این طرح از جمله طرح‌های مهم دولت در گذشته بود که البته به صورت دقیق اجرا نشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی افزود: مقرر بود درصدی از میزان نقدینگی دولت که حاصل از افزایش درآمد بخش انرژی است، صرف فراهم آوردن زیرساخت‌های عمرانی شهر‌ها به ویژه توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش وسایل نقلیه عمومی شود.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه این امر هرگز محقق نشد، اظهار کرد: چنانچه یارانه نقدی به اقشار مرفه تعلق نمی‌گرفت و به جای آن زیرساخت‌های عمرانی فراهم شده و حمل و نقل عمومی توسعه می‌یافت، مشکل آلودگی هوا و مشکلات حمل و نقل عمومی کاهش می‌یافت.

وی با بیان اینکه چنانچه طرح هدفمندی یارانه‌ها به صورت دقیق و کامل اجرا می‌شد، استفاده مردم از خودروهای شخصی و انرژی مورد نیاز این خودرو‌ها نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌یافت، تصریح کرد: البته این امر مستلزم توسعه حمل و نقل عمومی است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به اینکه انتظار می‌رود دولت جدید با اجرای دقیق طرح هدفمندی یارانه‌ها در جهت توسعه حمل و نقل عمومی گام بر دارد، اضافه کرد: امید می‌رود رویکرد دولت یازدهم در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی معطوف به توجه ویژه به تهران و سایر کلان شهر‌ها هم‌زمان با کمک به شهرهای کم جمعیت باشد.

گروسی: افزایش قیمت سوخت مستلزم گسترش حمل و نقل عمومی است

از سوی دیگر یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت نقش ویژه‌ای در توسعه حمل و نقل عمومی دارد و باید اهمیت ویژه‌ای برای این موضوع قائل شود.

حسین گروسی افزایش قیمت سوخت را همچون سایر کشور‌ها مستلزم گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی دانست و افزود: توسعه حمل و نقل عمومی، زیرساخت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌هاست و باید در راس برنامه‌های دولت قرار گیرد.

وی با اشاره به تاثیر توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به سایر حیطه‌ها و حوزه‌ها اظهار کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی باعث تسهیل در ترددهای شهری و آسایش و آرامش شهروندان شده و در صورت تحقق آن آلودگی هوا نیز کاهش خواهد یافت، ضمن اینکه در اشتغال‌زایی تاثیرگذار بوده و موجب کاهش قیمت‌ها می‌شود.

نماینده مردم شهریار در مجلس با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مستلزم تخصیص بودجه است، تصریح کرد: امیدواریم دولت جدید نسبت به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی رویکرد مثبت داشته باشد و در راستای تخصیص بودجه به شهر‌ها اقدام کند.
محمدزاده: مدیریت شهری تهران از توانایی بالایی برخوردار است.

همچنین یک عضو کمیسیون عمران مجلس نیز با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی گفت: حمل و نقل عمومی به عنوان مساله‌ای پیچیده یکی از ارکان توسعه کشور است که از هر دو منظر حمل و نقل درون شهری و برون شهری باید مورد بررسی قرار گیرد.

حسین محمدزاده با تاکید بر اینکه مقرر بود سهم حمل و نقل عمومی در دو بخش شهری و روستایی از محل مالیات بر ارزش افزوده و اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها تامین و پرداخت شود، افزود: این امر هرگز محقق نشده و حمل و نقل عمومی در شهر‌ها و روستا‌ها مورد توجه قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه شهر‌ها و روستا‌ها مورد بی‌مهری و در محاق قرار گرفتند و برای آن‌ها هیچ‌ سهمیه‌ای در نطر گرفته نشد، اظهار کرد: پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش هزینه حمل و نقل هیچ‌گونه تمهیدی در جهت جبران مافات در نظر گرفته نشد.

محمدزاده با تاکید بر اینکه مدیریت شهری تهران از توانایی بالایی برخوردار است، تصریح کرد: اگر توان بالای مدیریت شهری نبود، شهروندان این کلان شهر مورد اجحاف بیشتری قرار می‌گرفتند و در واقع مدیریت شهری مقابل احجاف به مردم تهران ایستاد.

نماینده مردم درگز در مجلس با اشاره به اینکه انتظار می‌رود دولت یازدهم منابع لازم برای حمل و نقل عمومی را به شهر‌ها اختصاص دهد، اضافه کرد: ۱۰ کلان شهر کشور به ویژه تهران پروژه‌های سنگینی را برای توسعه حمل و نقل عمومی تعریف کرده‌اند که تمامی آن‌ها مستلزم تزریق نقدینگی و تخصیص بودجه از سوی دولت است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر