کد خبر: 100932 A

میزان کل اعتبارات هزینه شده برای انجام ۲۱۲۵ طرح عمرانی، خدماتی و فرهنگی بیش از ۸۴۸ میلیارد ریال بوده که با توجه به تعداد کل پروژه‌های مذکور به طور میانگین برای هر پروژه مبلغ حدود ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

ایلنا: معاون امور دهیاریهای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ۲۱۲۵ پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی در هفته دولت از محل سر فصل‌های دستورالعمل اجرایی توزیع اعتبارات متمرکز دهیاری‌ها و کمک‌های مردمی توسط دهیاری‌ها افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، "محسن کوشش‌تبار" با بیان مطلب فوق اظهار کرد: تعداد کل پروژه‌های قابل افتتاح دهیاری‌ها در مناطق روستائی به لحاظ نوع، شامل ساماندهی گورستان، گلزار شهدا، اماکن ورزشی و فرهنگی، پارک و فضای سبز، احداث ساختمان، بهسازی معابر، هدایت آبهای سطحی، اماکن مذهبی، بهداشت محیط و پسماند، ایمنی و آتش نشانی است.

وی افزود: بیشترین تعداد آن مربوط به بهسازی معابر با تعداد ۸۷۷ پروژه (معادل ۴۱ درصد کل پروژه‌های افتتاحی) است که این پروژه‌ها طیف وسیعی از انواع پروژه‌های خرد مقیاس، مانند اجرای طرح هادی، احداث پل، آسفالت معابر، روشنایی معابر و... را در بر می‌گیرد.

کوشش تبار همچنین گفت: پس از آن بیشترین پروژه‌ها مربوط به احداث ساختمان‌ها و تاسیسات مرتبط با فعالیت‌های مختلف اداری، عمرانی و خدماتی می‌باشد که این پروژه‌ها نیز شامل ساختمان دهیاری و خانه بهداشت و... است.

معاون امور دهیاریهای سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور در ادامه اظهار کرد: میزان کل اعتبارات هزینه شده برای انجام پروژه‌های فوق بیش از ۸۴۸ میلیارد ریال بوده که با توجه به تعداد کل پروژه‌های مذکور به طور میانگین برای هر پروژه مبلغ حدود ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

کوشش تبار افزود: بیشترین اعتبارات صرف پروژه‌های بهسازی معابر و در رتبه بعدی صرف احداث ساختمان‌های موردنیاز شده است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر دهیاری‌ها به عنوان یک نهاد مردمی و نیز به عنوان تنها متولی روستا‌ها در سطح محلی با توجه به برخورداری از تجهیزات و ماشین آلات مناسب آمادگی دارند تا با کمترین هزینه و کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از نیرو‌ها و امکانات بومی در انجام تمامی طرحهای عمرانی، خدماتی و فرهنگی دستگاه‌ها مشارکت جدی داشته باشند.

شایان ذکر است هم اکنون بیش از ۲۸ هزارو ۵۰۰ دهیاری در مناطق روستائی کشور فعال است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر