کد خبر: 9224 A

«... همه می‌دانیم که دورنمای بازار کار ابدا درخشان نیست، این را می‌دانیم که وقتی اعداد و ارقام مربوط به اشتغال به طور کلی بسیار بد است، وضع بیکاری نزد جوانان به مراتب وخیم‌تر و بحرانی‌تر است، ما باید به دنبال رویکردهای جدید باشیم».

سازمان بین المللی کار در مورد افزایش بیکاری در کشورهای گروه بیست هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری شین‌هوا از ژنو، این سازمان در گزارشی که در نشست گروه بیست در ژنو ارائه داد، اعلام کرد وضع کار جوانان بسیار بحرانی است بطوریکه در هفده کشور عضو گروه بیست، شانزده درصد از جوانان یعنی جمعیتی حدود هفده میلیون و هفتصد هزار نفر بیکار هستند.

بر اساس گزارش این سازمان، در دوازده ماه گذشته، میزان بیکاری جوانان در ده کشور عضو گروه بیست افزایش یافته و این در حالی است که میزان کاریابی نزد جمعیت در سن کار در دوازده کشور عضو این گروه کاهش یافته است.

گای رایدر مدیر عامل سازمان بین المللی کار در سخنرانی خود در نشست گروه کاری کشورهای گروه بیست در ژنو گفت: «بیائید واقعیت نگر باشیم، همه می‌دانیم که دورنمای بازار کار ابدا درخشان نیست، این را می‌دانیم که وقتی اعداد و ارقام مربوط به اشتغال به طور کلی بسیار بد است، وضع بیکاری نزد جوانان به مراتب وخیم‌تر و بحرانی‌تر است، ما باید به دنبال رویکردهای جدید باشیم».

رایدر در ادامه افزود سازمان بین المللی کار تصمیم گرفته است بررسی موضوع بیکاری را محور اصلی فعالیت‌های خود قرار دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر