کد خبر: 4608 A

با عقب‌نشینی مدیران رخ داد:

نماینده معدنچیان معترض گفت كه افزایش حدود ۲۲ درصدی دستمزد‌ها درصد بالایی است و در تاریخ مذاکرات بی‌سابقه بوده است؛ اتحادیه‌ها به مذاکرات ادامه داده و در ماه اکتبر مجددا درصد بیشتری به دستمزدها اضافه خواهد شد.

با عقب‌نشینی مدیران و افزایش دستمزد‌های معدنچیان آفریقای جنوبی، كارگران معدن طلای سفید «ماریکانا» به اعتصاب خود پایان دادند و از فردا ـ پنجشنبه ـ كار خود را آغاز می‌كنند.
به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، نماینده معدنچیان معترض گفت كه افزایش حدود ۲۲ درصدی دستمزد‌ها درصد بالایی است و در تاریخ مذاکرات بی‌سابقه بوده است؛ اتحادیه‌ها به مذاکرات ادامه داده و در ماه اکتبر مجددا درصد بیشتری به دستمزدها اضافه خواهد شد.
یکی از معدنچیان نیز گفت: «از افزایش دستمزدها که در تاریخ مذاکرات اتحادیه ملی معدنچیان بی‌سابقه بوده است، خوشحال هستم. اکنون می‌توانیم به چالش موجود پایان داده و به آینده فکر کنیم.»
به دنبال موافقت مدیران و معدنچیانِ معدن ماریکانا واقع در «لونمین» آفریقای جنوبی، قیمت طلای سفید در بازار دو درصد كاهش پیدا کرد. معدنچیان که برای بهبود شرایط زندگی و افزایش دستمزدهایشان اعتصاب کرده بودند، آسان به خواسته خود دست نیافتند چرا که پلیس به سوی معدنچیان معترض آتش گشود و در جریان اعتصاب‌هایی که حدود شش هفته به طول انجامید، ۴۵ تن جان خود را از دست دادند. به دنبال اعتصات معدنچیان آفریقای جنوبی، رقبای سیاسی «ژاکوب زوما» رئیس‌جمهوری این كشور وی را متهم به بی‌توجهی به وضعیت کارگران فقیر به نفع صاحبان ثروت و معادن می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر