کد خبر: 39789 A

در پی سه هفته زندان مطرح شد:

کارگران کشاورز خواهان افزایش حقوقشان به میزان ۱۵۰ رند (کمتر از ۲۰دلار) در روز شده‌اند و این در حالی است، در حال حاضر میانگین حقوق این کارگران که عمدتا در مزارع صنعتی مشغول به کار هستند کمتر از ۷۰ رند (کمتر ۸ دلار) در روز است.

اتحادیه‌های کارگران کشاورز آفریقای جنوبی خواستار آزادی افرادی شدند که در جریان اعتصابات خشونت بار اخیر کارگران بخش کشاورزی در این کشور دستگیر شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه تلویزیونی آفریقای جنوبی، سخنگوی اتحادیه کارگران متحد در نشستی خبری در بیرون شهر «کیپ تاون» گفته است برخی از این افراد دستگیر شده در استان کیپ غربی بدون رسیدگی قضایی، به مدت سه هفته در زندان بسر می‌برند.

براساس این گزارش، «تریور کریستینس» عنوان کرد برخی از کارگران کشاورز اعتصابی در حالی در زندان به سر می‌برند که نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند.

وی افزود: این کارگران و رهبران آنان در حالی بازداشت شده‌اند که تنها خواسته‌شان تغییر شرایط در مزارع است.

بگفته وی، این افراد دستگیر شده‌اند بدون اینکه عملی مجرمانه صورت داده باشند و همین مساله علت عصبانیت آنان است.

سخنگوی اتحادیه کارگران متحد عنوان کرده است که این افراد به این دلیل عصبانی هستند که تنها جرم آنان مبارزه برای آزادی بوده است و در حال حاضر در کنار افراد مجرم زندانی شده‌اند.

وی گفت: درخواست ما از دستگاه قضایی آزادی این کارگران و محاکمه منصفانه آنان است.

بنا بر این گزارش، هزاران تن از کارگران کشاورز در استان کیپ غربی از نهم ژانویه به منظور افزایش دستمزد‌های‌شان اقدام به اعتصاب کردند.

اگرچه بدنبال درخواست کنگره اتحادیه‌های کارگری آفریقای جنوبی از وسعت و دربرگیری اعتصابات کارگران کشاورز در استان کیپ تاون به میزان زیادی کاسته شده است.

هرچند برخی از اتحادیه‌های کارگری چون اتحادیه متحد کارگران و ساختمان آفریقای جنوبی همچنان خواستار ادامه این اعتصابات هستند.

در جریان این اعتصابات که رنگ و بوی خشونت بخودش گرفته نزدیک به ۲۰۰ تن از این کارگران اعتصابی از سوی پلیس آفریقای جنوبی دستگیر شده‌اند.

کارگران کشاورز خواهان افزایش حقوقشان به میزان ۱۵۰ رند (کمتر از ۲۰دلار) در روز شده‌اند و این در حالی است، در حال حاضر میانگین حقوق این کارگران که عمدتا در مزارع صنعتی مشغول به کار هستند کمتر از ۷۰ رند (کمتر ۸ دلار) در روز است.

مذاکرات مربوط به افزایش دستمزد کارگران بخش کشاورزی، بدنبال اعتصاب خشونت بار کارگران کشاورز در استان کیپ غربی در ماه نوامبر سال گذشته میلادی با حضور نمایندگان کارگران، دولت و انجمن کشاورزی آفریقای جنوبی آغاز شده است.

از زمان شروع اعتصابات خشونت بار کارگران کشاورز که برای اولین بار از منطقه «دی دورنس» استان کیپ غربی کلید خورد، تاکنون سه نفر کشته و شماری زیادی از این کارگران دستگیر شده‌اند.

در جریان این اعتصابات علاوه بر آسیب وارد آمدن به اموال عمومی، برخی از مزارع استان کیپ غربی از سوی کارگران اعتصابی به آتش کشیده شده‌اند.

در حال حاضر مذاکرات میان نمایندگان اتحادیه‌های کارگری، دولت و کارفرمایان در خصوص تعیین حداقل دستمزد کارگران بخش کشاورزی در جریان است.

کارگران آفریقا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر