کد خبر: 21331 A

عضو ارشد كنفدراسیون كارگری تركیه در گفت‌وگو با ایلنا:

آزادی‌های فردی و صنفی از جمله حقوق اولیه كارگران بوده و ایجاد هرگونه محدودیتی در آن، غیرقابل پذیرش خواهد بود/ فدراسیون جهانی اتحادیه‌های كارگری باید از طریق ساز و كارهای داخلی خود، اقدامی عملی برای حمایت از حقوق كارگران ایرانی انجام دهد.

عضو ارشد كنفدراسیون كارگری «هاكیش» در تركیه بر لزوم تلاش جمعی برای حمایت از حقوق كارگران و به ویژه كارگران ایرانی كه به دلیل تحریم‌های غرب، بار فشار اقتصادی بر آنها مضاعف شده است، تاكید كرد.

«احمد هالفایا» ضمن تاكید بر بی‌منطق بودن ایجاد محدودیت اقتصادی برای مردم عادی و به ویژه طبقه كارگر، عنوان كرد، به ایلنا گفت: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های كارگری باید از طریق ساز و كارهای داخلی خود، اقدامی عملی برای حمایت از حقوق كارگران ایرانی انجام دهد.
هالفیایا افزود: مشكلات كارگران، درد مشتركی است كه مرز و محدوده جغرافیایی نمی‌شناسد و دولتمردان كشورها نیز باید رسیدگی به آن را از جمله مهمترین اولویت‌های خود قرار دهند.
وی ادامه داد: چند ماه قبل شانزدهمین نشست كشورهای عضو جنبش عدم تعهد در ایران برگزار شده و اعضای این كشورها بر مخالفت با اعمال تحریم علیه تهران تاكید كردند؛ ما نیز به عنوان بخشی از بدنه كارگری تركیه این تحریم‌ها را محكوم كرده و برای هرگونه اقدامی به منظور حمایت از كارگران در برابر آثار سوء این محدودیت‌ها اعلام آمادگی می‌كنیم.
هالفایا همچنین گفت كه آزادی‌های فردی و صنفی از جمله حقوق اولیه كارگران بوده و ایجاد هرگونه محدودیتی در آن، غیرقابل پذیرش خواهد بود.

فدراسیون‌ کارگران جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر