کد خبر: 84500 A

دبیرکانون کارگران بازنشسته استان یزد؛

چکیده: «مسئولیت کانون عالی و در راس آن رئیس کانون در قبال بازنشستگان و مستمری بگیران بسیار سنگین است/ رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور تا به امروز اقدام خاصی در جهت بهبود وضع موجود بازنشستگان و رفع تناقض در وعده های مسئولان انجام نداده است»

دبیر کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان یزد اعلام کرد: اگر رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به هر دلیلی نمی‌تواند در خصوص احقاق حقوق بازنشستگان اقداماتی انجام دهد باید ضعف خود را بپذیرد و از این سمت استعفا دهد.

محمد قاسم رضایی با بیان مطالب فوق به ایلنا گفت: مسئولیت کانون عالی و در راس آن رئیس کانون در قبال بازنشستگان و مستمری بگیران بسیار سنگین است.

او افزود: افرادی که برای عضویت در هیات مدیره کانون پیش قدم می شوند باید توان خود را در جهت دفاع از حقوق حقه و شرعی بازنشستگان ومستمری بگیران مورد ارزیابی قرار دهند و راه های قانونی مقابله با بعضی از قانون گریزیها را بدانند.

او در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به اقدام دبیر هیات امنای تامین اجتماعی مبنی برمخالفت با ابلاغ بودجه افزایش حقوق بازنشستگان، گفت: چطور ممكن است تنها یک نفر با وجود موافقت همه مسئولان مربوطه و همچنین محیا بودن منابع لازم مانع اجرای قانون شود.

به گفته رضایی، رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور تا به امروز به جز انتشار گفته های مسئولین سازمان تامین اجتماعی اقدام خاصی در جهت بهبود وضع موجود بازنشستگان و رفع تناقض در وعده های مسئولان انجام نداده است.

این فعال کارگری در این مورد اضافه کرد: در حال حاضر سطح اطلاعات عمومی بازنشستگان در ارتباط با مطالبات قانونی بیش از پیش افزایش یافته و آنان مرتب پیگیر مسایل و مشکلات خود هستند. بنابراین وقت شعار و وعده وعید به پایان رسیده است.

دبیرکانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران استان یزد با بیان اینکه به نظر می‌رسد مسئولان سازمان تامین اجتماعی نسبت به سرنوشت خانواده‌های بازنشسته بی‌توجه‌اند؛ گفت: باعث تاسف است که اعضای هیات امناء سازمان تامین اجتماعی از مشکلاتی که بازنشستگان با آن روبرو هستند مطلع هستند اما هیچ واکنش خاصی از خود نشان نمی‌دهند.

وی در خاتمه افزود: اگر قرار است بازنشستگان خود نسبت به مطالبات و معیشتشان اقدام نمایند پس اعضای هیات مدیره و رئیس  کانون عالی در این میان چه نقشی دارند.

کارگران بازنشسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر