کد خبر: 50157 A

مدیرکل تأمین‌اجتماعی این استان خبر داد:

تمامی شاغلین بخش ساختمان که دارای کارت مهارت فنی و حرفه‌ای معتبر باشند، با مراجعه به شعب تأمین‌اجتماعی در اولویت جذب قرار می‌گیرند و با آنان قرارداد بیمه کارگران ساختمانی منعقد خواهد شد.

مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان خراسان شمالی گفت: در اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، تعداد ۶۵۰۰ نفر از افراد این استان، تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا، محمود تمنانلو با بیان این مطلب تصریح کرد: تمامی شاغلین بخش ساختمان که دارای کارت مهارت فنی و حرفه‌ای معتبر باشند، با مراجعه به شعب تأمین‌اجتماعی در اولویت جذب قرار می‌گیرند و با آنان قرارداد بیمه کارگران ساختمانی منعقد خواهد شد.
وی افزود: اشتغال عملی در مشاغل ساختمانی و نداشتن پروانه کسب صنفی از شرایط اصلی متقاضیان واجد شرایط است.
تمنانلو اظهار داشت: این گروه از بیمه‌شدگان تنها با پرداخت ۷ درصد حق‌بیمه مشمول تعهدات قرار می‌گیرند و تفاوت حق‌بیمه آنان از محل حق‌بیمه پروانه‌های ساختمانی و مشارکت دولت تأمین می‌شود.
مدیرکل تأمین‌اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار و ۵۱۳ نفر در شعب این استان تحت‌پوشش بیمه کارگران ساختمانی هستند، اظهار امیدواری کرد: باتوجه به نوع اشتغال جمعیت این استان و فعالیت جامعه کارگری، سهمیه جدیدی به این منطقه اختصاص یابد.

تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر