کد خبر: 32279 A

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

در بیمه طلایی هزینه شیمی درمانی و بیماران خاص بدون سقف پرداخت می‌شود./ بازنشستگانی که قصد استفاده از این بیمه را دارند باید هنگام مراجعه به بیمارستان‌ها، کارت ملی و دفترچه بیمه خدمات درمانی و نسخه پزشک را ارائه کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور از اجرای بیمه طلایی یک میلیون و ۱۵۰ هزار بازنشسته از روز ۹ دیماه در سراسر کشور خبرداد و گفت: در بیمه طلایی هزینه شیمی درمانی و بیماران خاص بدون سقف پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، ایراندخت عطاریان روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت اجرای بیمه طلایی بازنشستگان کشوری با هدف پوشش و جبران هزینه‌های درمانی، کاهش هزینه‌های پرداختی بیماران، ارائه خدمات با کیفیت در تهران و تمامی استان‌های کشور از امروز آغاز می‌شود.

او افزود: بازنشستگان می‌توانند بدون معرفی نامه و پرداخت وجه به ۵۴۵ مرکز درمانی و بیمارستان طرف قرارداد مراجعه و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

به گفته او، چنانچه افراد تحت پوشش بخواهند از بیمارستانی به جز مراکز طرف قرارداد استفاده کنند می‌توانند وجه خود را پس از ارائه اسناد به بیمه آتیه سازان حافظ دریافت کنند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به اینکه در مرحله اول از این طرح تمامی بازنشستگان تحت پوشش از بیمه طلایی بستری درمان استفاده می‌کنند، گفت: در مرحله بعد نیز قصد داریم در صورت تامین اعتبارات لازم علاوه بر بازنشستگان خانواده‌های آن‌ها را نیز تحت پوشش بیمه طلایی قرار دهیم.

عطاریان تاکید کرد: در این بیمه تمامی هزینه‌های درمانی و جراحی‌های تخصصی و عمومی و همچنین داروهای تخصصی بدون سقف در اختیار بازنشستگان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین جراحی‌های تخصصی و فوق تخصصی مانند جراحی قلب، مغز واعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز واستخوان و تمامی هزینه‌های داروهای تخصصی شیمی درمانی و عوارض آن و بیماری‌ام اس، انواع سرطان، شکستگی‌ها لگن، ران و مفصل و... از جمله تعهداتی است که در بیمه طلایی بدون سقف برای بازنشستگان کشور انجام خواهد شد.

عطاریان با اشاره به اینکه تمامی هزینه‌های بیمه طلایی از سوی دولت پرداخت شده است، گفت: بازنشستگان کشوری برای استفاده از بیمه طلایی نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارند.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگانی که قصد استفاده از این بیمه را دارند باید هنگام مراجعه به بیمارستان‌ها، کارت ملی و دفترچه بیمه خدمات درمانی و نسخه پزشک را ارائه کنند، اظهار داشت: با این مقدمات پذیرش آن‌ها در بیمارستانهای درمانی به راحتی انجام می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر