کد خبر: 32052 A

در خیابان ظهیرالاسلام رخ داد؛

آتشنشانان پس از جستجو در طبقات این ساختمان، ۱۰نفر از کارگران تولیدی‌های کفش را که از ترس دود و آتش به راهرو‌ها و راه پله‌های طبقات دوم و سوم پناه برده بودند یافتند و هر ده نفر را از میان دود و آتش بیرون آوردند.

۱۰ کارگر كه در آتش سوزی بزرگ یک ساختمان چهار طبقه تولیدی کفش گرفتار شده بودند، با تلاش آتش‌نشانان نجات یافتند.

به گزارش ایلنا، در پی آتش‌سوزی یك ساختمان چهار طبقه كه بامداد جمعه در خیابان جمهوری اسلامی، خیابان ظهیرالاسلام رخ داد، ۱۰ كارگر نجات یافتند.

بنا بر این گزارش، حسن علیمردانی افسرآماده منطقه یک سازمان آتش نشانی تهران که در محل حادثه حضور داشت، دراین باره گفت: این پاساژ چهار طبقه تولیدی کفش که هر طبقه شامل ۱۵ تا ۱۸ کارگاه کفاشی ۱۲ متر مربعی بود که در داخل آن‌ها مقادیر زیادی مواد اولیه تولید کفش از قبیل چرم، چسب، تینر و دیگر مواد قابل اشتعال وجود داشت.

وی افزود: هنگام رسیدن آتش نشانان طبقات دوم، سوم، چهارم این ساختمان و هم چنین راه پله طبقه چهارم به پشت بام که مقدار زیادی مواد اولیه کفاشی قرار داشت کاملا شعله ور بود و با وجود مواد سریع الاشتعال در داخل کارگاه‌ها و حتی راهرو‌ها بسرعت درحال گسترش بود.

علیمردانی درمورد چگونگی مهار آتش اظهار داشت: آتش نشانان درشروع عملیات به دو گروه تقسیم شدند و با توجه به احتمال گرفتارشدن چند نفر در داخل ساختمان تولیدی، هم زمان عملیات خاموش کردن آتش و جستجو در طبقات را آغاز کردند.

این افسر آتش نشانی ادامه داد: گروه اول با قطع جریان برق وگاز کارگاه وپوشیدن دستگاه تنفسی وارد کانون آتش سوزی شده و به مبارزه با شعله‌های سرکش آتش که هر لحظه روبه افزایش بود پرداختند.

وی گفت: تیم جستجو هم با پشتیبانی گروه اول در میان دود و آتش به طبقه فوقانی راه یافته و سرانجام پس از جستجو در طبقات این ساختمان، ۱۰نفر از کارگران تولیدی‌های کفش را که از ترس دود و آتش به راهرو‌ها و راه پله‌های طبقات دوم و سوم پناه برده بودند یافتند و هر ده نفر را از میان دود و آتش بیرون آوردند.

حوادث کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر