کد خبر: 24670 A

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست هشدار داد:

کارگروه آلودگی هوای شهر تهران در جلسه روز گذشته تشکیل تصمیمات مهمی اتخاذ کرد که بدون شک اجرای آنها همکاری شهروندان را می طلبد و تعطیلی واحدهای آلاینده یکی از این تصمیمات است.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دراین روز‌ها که با پدیده وارونگی هوا مواجه‌ایم به واحدهای صنعتی آلاینده اطراف شهر تهران اخطار داده شده تا واحدهای خود را تعطیل کنند و در غیر این صورت پلمپ خواهند شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی محمد شاعری با اعلام این خبر گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد به علت افزایش سرما، از روز گذشته ۱۱ آذرماه تا چهارشنبه ۱۵ آذرماه با پدیده وارنگی هوا مواجه خواهیم بود.

وی اظهارداشت: دراین راستا کارگروه آلودگی هوای شهر تهران در جلسه‌ای که روز گذشته تشکیل شد تصمیمات مهمی اتخاذ کرد که بدون شک اجرای آن‌ها همکاری شهروندان را می‌طلبد که تعطیلی واحدهای آلاینده یکی از این تصمیمات است.

شاعری با بیان اینکه پدیده وارونگی باعث افزایش آلودگی هوا به ویژه ذرات معلق کمتر از ۵ /۲ میکرون می‌شود گفت: افزایش محدوده طرح ترافیک در سطح شهر تهران یکی از دیگر از تصمیمات این کارگروه است که قرار است از امروز - یکشنبه - تمام محدوده‌های زوج و فرد جزو محدوده‌های طرح ترافیکی محسوب شوند و افرادی که مجوز عبور از این محدوده‌ها را ندارند، نمی‌توانند تردد کنند.

معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: همچنین از امروز - یکشنبه - فروش طرح ترافیک روزانه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

شاعری افزود: محدوده کردن فعالیت‌های عمرانی شهری، جایگزینی سوخت گاز به جای مازوت در نیروگاههای اطراف تهران توسط وزارت نفت و آماده باش ۱۰ واحد اورژانسی در مکان‌های مختلف شهر تهران از دیگر اقدامات و تصمیمات کارگروه آلودگی هوای شهر تهران است.

وی تاکید کرد: اگر افزایش بار آلایندگی هوا به حد اضطرار برسد امکان دارد برخی از مدارس شهر تهران تعطیل شوند.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تمام این تصمیمات به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده خواستار همکاری بیشتر مردم با این تصمیات شد تا هر چه زود‌تر از این شرایط هوایی عبورکنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر