کد خبر: 24609 A

عدم رعایت نكات ایمنی باز هم حادثه آفرید:

آتش سوزی در این مکان زمانی رخ داد که کارگران در حال تخلیه تینر از بشکه ۲۲۰ لیتری به گالن‌های ۲۰ لیتری بودند که براثر انتشار و متراکم شدن بخارات تینر در فضای بسته زیر زمین و نیز ایجاد ناگهانی جرقه الکتریکی، ابتدا انفجار خفیفی رخ داد و سپس همه زیرزمین غرق در شعله‌های آتش شد.

آتش سوزی کارگاه رنگ کاری مبل در شرق تهران مهار شد.

به گزارش ایلنا، پیمان شامانی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این مورد گفت: زمانی که به محل حادثه رسیدیم مشاهده کردیم که از زیر زمین یک ساختمان دو طبقه مسکونی آتش و دود زیادی خارج می‌شود.

وی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله با كمك دستگاه تنفسی به کانون آتش نزدیک شده و در مدت زمان کوتاهی آن را خاموش و از سرایت آتش به واحد‌های مسکونی جلوگیری کردند.
این فرمانده آتش نشانی در خصوص چگونگی بروز این آتش سوزی ابراز داشت: بعداز مهار آتش، محل حادثه مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که محل آتش گرفته، زیرزمین یک ساختمان مسکونی بود که از آن به طور کاملا غیر مجاز برای رنگ کاری مبل استفاده می‌شد.
شامانی افزود: آتش سوزی در این مکان زمانی رخ داد که کارگران در حال تخلیه تینر از بشکه ۲۲۰ لیتری به گالن‌های ۲۰ لیتری بودند که براثر انتشار و متراکم شدن بخارات تینر در فضای بسته زیر زمین و نیز ایجاد ناگهانی جرقه الکتریکی، ابتدا انفجار خفیفی رخ داد و سپس همه زیرزمین غرق در شعله‌های آتش شد.
وی درمورد خسارات وارده اظهار داشت: چون کارگران به سرعت این محل را ترک کردند به این خاطر این حادثه آسیب جانی نداشت اما خسارات مالی به لوازم و ساختمان وارد شد.

حوادث کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر