کد خبر: 11434 A

دبیر مجمع‌عالی نمایندگان كارگری:

به دلیل افزایش مشمولان قانون كار آشنایی فعالان صنفی كارگری با حقوق كار ضروری است/ كارگران باید با همه جنبه‌های حقوق كار آشنا شوند.

دبیر مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور گفت: با توجه به گسترش هرچه بیشتر دایره مشمولان قانون کار‏، آشنایی فعالان صنفی کارگری با قوانین و مقررات تنظیم کننده رواط کار ضروری است.


آرش فراز‏ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در سالهای گذشته موسسات و بنگاه‌های بسیاری از طریق قانون ابلاغیه اصل ۴۴ قانون‌اساسی به بخش خصوصی واگذار‌شده‌اند.


وی بابیان اینکه در نتیجه این اقدام بطور قابل توجهی برشمار مشمولان قانون کار افزوده‌ شده‌است‏‎ْ؛ گفت: با افزایش شمار کارگران بر میزان دعاوی حقوقی روابط کار در مراجع مختلف از جمله هیات‌های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار نیز اضافه خواهد شد از اینرو لازم است تا فعالان صنفی کارگری بیش از گذشته با حقوق کار آشنا شوند.


فراز افزود: در همین رابطه مجمع‌عالی نمایندگان کارگری کشور روز سشنبه گذشته با هماهنگی معاونت آموزش دیوان عدالت اداری‏، کارگاه آموزشی آیین دادرسی حقوق کار را بصورت پرسش و پاسخ برگزار کرد.


این فعال کارگری یادآور شد: به موجب نظام حقوقی ایران، درصورتی که هریک از طرفین کارگر یا کارفرما به آرا صادره در هیات‌های تشخیص و حل اختلاف مستقر در ادارت کار کشور معترض باشند قضات دیوان عدالت اداری به این اختلاف رسیدگی می‌کنند.


دبیرمجمع‌عالی نمایندگان کارگری کشور گفت: در این کارگاه یک‌روزه که با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری افتتاح شد‏، روسای کمسیون‌ها و شعب تخصصی دیوان عدالت اداری برای اعضای مجمع چگونگی رسیدگی به اختلافات روابط کار را بطور مبسوط توضیح داده و برای آن‌ها به تشریح جنبه‌های حقوقی اختلافات کلیدی و مهم در روابط کار پرداختند.


وی با اشاره به استقبال مسوولان دیوان عدالت اداری از برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور بمنظور آشنایی هرچه بیشتر فعالان صنفی کارگری با مقرارت مختلف قانون کار برنامه‌های دیگری را در دست تهیه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر