کد خبر: 100487 A

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

چكیده:‌ «‌دولت همچنان به تامین اجتماعی بدهکار است. این بدهکاری، بدهکاری مستمر است چون دولت هر روز ۳۰ میلیارد تومان بابت بدهی ۳ درصدی‌اش باید به سازمان پرداخت کند. بنابراین صفر شدن بدهی دولت از نظر فنی امکان پذیر نیست.»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ماده ۱۷ قانون رفاه و تامین اجتماعی گفت: ساختار سازمان تامین اجتماعی در ۴ سال گذشته ۳ بار تغییر کرده است. در حال حاضر، یک طرح و دو لایحه در این رابطه در مجلس مطرح است.

به گزارش ایلنا، «سید تقی نوربخش» در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که عصر امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه برگزار شد گفت: در کارگروه‌هایی که برای بررسی شرایط سازمان تامین اجتماعی ایجاد می‌شود سه حوزه ماموریتی درمان، بیمه‌ای و اقتصادی داریم. باید چالش‌ها استخراج شود و بر اساس اسناد بالادستی برای سازمان برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: دولت همچنان به تامین اجتماعی بدهکار است. این بدهکاری، بدهکاری مستمر است چون دولت هر روز ۳۰ میلیارد تومان بابت سهم ۳ درصدی‌اش باید به سازمان پرداخت کند. بنابراین صفر شدن بدهی دولت از نظر فنی امکان پذیر نیست.

این مقام دولتی در پایان افزود: رقم دقیق بدهی دولت بعد از کارشناسیهای دقیق مشخص می‌شود اما به طور قطع دولت در سال ۹۱، ۱۲ هزار میلیارد تومان و در سال جاری ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی جدید خواهد داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر