کد خبر: 100480 A

ربیعی در مراسم معارفه مدیرعامل تامین اجتماعی طرح کرد:

چکیده: «این سازمان اقتصادی (شستا) اسم بزرگی دارد اما کارهای بزرگی در آن صورت نمی‌گیرد./ در شرایطی هستیم که به دلیل رشد اقتصادی منفی، تورم بالا و رکود همزمان، در مورد نظام بیمه‌های اجتماعی به خط تهدید رسیده‌ایم./ ار ‌‌نهایت توانمندی قانونی، شخص و مدیریتی خود برای حمایت از مدیرعامل تامین اجتماعی استفاده خواهم کرد./ این سازمان باید با یک مدیریت موثر به سازمان پویا و پاسخگو تبدیل شود.»

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم معارفه محمد تقی نوربخش به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی بر ضرورت بازگرداندن اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی و دور بودن این سازمان از مسائل سیاسی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بعدازظهر امروز در مراسم معارفه مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی گفت: از‌‌ همان روزهای اولی که به من پیشنهاد وزارت داده شد یکی از نگرانی‌های من تامین اجتماعی بود.
وی بابیان اینکه در این دوره کارکردن و قبول مسئولیت هیچ لذت و منفعتی ندارد و تنها انگیزه افراد برای قبول مسئولبت فداکاری است، گفت: با توجه به رشد اقتصادی منفی و تورمی که در جامعه وجود دارد، بازنشستگان شرایط سختی را دارند که تامین اجتماعی باید از آنان حمایت کند.
وی افزود: قصد منفی بافی ندارم اما در شرایطی هستیم که به دلیل رشد اقتصادی منفی، تورم بالا و رکود همزمان، در مورد نظام بیمه‌های اجتماعی به خط تهدید رسیده‌ایم.
وزیر کار بابیان اینکه امروز در صندوق بیمه‌های اجتماعی نسبت مصارف به منابع به مرز هشدار انگیز ۶ رسیده است، گفت: تاخیر چندماه در پرداخت مستمری بازنشستگان فولاد و همچنین شرایط نامطلوب تامین اجتماعی به عنوان یکی از بیمه‌های اجتماعی خوب و موفق نتیجه شرایط نامناسب امروز است.
ربیعی بابیان اینکه افراد زیادی برای مدیرعاملی صندوق تامین اجتماعی به من پیشنهاد شدند، گفت: اما از آنجایی که نوربخش بسیار پاکدست است او را برای تصدی این سمت انتخاب کردم و در همین جا می‌گویم که ار ‌‌نهایت توانمندی قانونی، شخص و مدیریتی خود برای حمایت از وی استفاده خواهم کرد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره انتخاب نوربخش به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: با اعضای هیئت مدیره سازمان درباره انتخاب نوربخش مشورت کردم و در این انتخاب از همراهی اعضای هیات امنا نیز سپاسگزام.
ربیعی ادامه داد: از روز گذشته که اسم نوربخش به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در رسانه‌ها منتشر شده است پیامک‌های بسیاری از قشرهای مختلف جامعه مبنی بر تشکر از انتخاب ایشان دریافت کرده‌ام.
وی با اشاره به اینکه نوربخش فرد غیرسیاسی است ادامه داد: در راستای شعار رئیس‌جمهور نوربخش بسیار معتدل است و غیرسیاسی. مطمئنم او می‌تواند در تامین اجتماعی تحول‌آفرین باشد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همانطور که مردم با دیدن برند بنز یاد قیمت‌های گران ماشین می‌افتند با دیدن چهره نوربخش همه افراد به یاد پاکی و پاکدستی می‌افتند زیرا نوربخش در پاکدستی شهره است و می‌تواند تحولات عظیمی را در این سازمان ایجاد کند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه تغییر ساختار تامین اجتماعی را از نوربخش خواستارم ادامه داد: این سازمان باید با یک مدیریت موثر به سازمان پویا و پاسخگو تبدیل شود.
ربیعی اظهار داشت: نظم و انضباط از جمله اموری است که باید در سازمان تامین اجتماعی گسترش یابد چرا که این سازمان مظهر خدمت به جامعه است.
وی بیان کرد: از انتخاب نوربخش در مقابل خداوند احساس رضایت می‌کنم. وی نماد پاکی و خدمتگذاری است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین در خصوص شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: این سازمان اقتصادی اسم بزرگی دارد اما کارهای بزرگی در آن صورت نمی‌گیرد.
وی افزود: گفت: من قصد نقد کردن ندارم اما باید بگویم شستا که امروزه تنها عنوان یک سازمان بزرگ اقتصادی را یدک می‌کشد و در عمل آش دهن سوزی نیست و باید با مدیریتی صحیح به یک بنگاه اشتغال‌زایی تبدیل شود.
ربیعی همچنین در خصوص وعده‌ای که در زمان گرفتن رای اعتماد در خصوص معنا‌دار کردن و بازگرداندن اعتبار دفترچه‌های درمانی بیمه شدگان داده بود، گفت: این مسئله را در دستور کار خود داده‌ام و قصد دارم تا امیدی را که اکنون در دل جامعه وجود دارد با معنادارکردن دفترچه‌های درمانی محقق می‌کنم.
وی موفقیت و عدم موفقیت دولت را مهم خواند و بیان کرد: کشور شهدای زیادی را در راستای پیروزی انقلاب داده است بنابراین باید همه تلاش کنیم که این سازمان با توجه به اینکه با زندگی مردم در ارتباط است به جایگاه واقعی خود دست یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر