کد خبر: 32125 A

یک فعال کارگری در استان قم انتقاد كرد:

سال گذشته بسیاری از کارگران جهت ثبت نام به کافی نت‌ها مراجعه کرده بودند و به دلیل عدم آشنایی با اینترنت، به ازای ثبت نام هر كدام از اعضای خانواده‌شان مبلغ هزار تومان به مغازه‌دار می‌پرداختند.

دبیر اجرایی خانه کارگر قم از فراخوان مجدد کارگران به ادارات کار جهت ثبت نام دوباره برای دریافت سهام عدالت انتقاد کرد.

اکبر شوکت با اشاره به اینكه كارگران سال گذشته نیز طبق فراخوان دولت، جهت دریافت سهام عدالت اینترنتی ثبت‌نام كرده بودند، به ایلنا گفت: به تازگی فراخوان ثبت نام سهام عدالت در حالی بار دیگر مطرح شده است كه سال گذشته، بسیاری از کارگران جهت ثبت نام سهام عدالت به کافی نت‌ها مراجعه کرده بودند و به دلیل عدم آشنایی با اینترنت، به ازای ثبت نام هر كدام از اعضای خانواده‌شان مبلغ هزار تومان به مغازه‌دار می‌پرداختند.

این فعال كارگری ادامه داد: مطابق آمار ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به این طریق  نام نویسی كرده بودند که با یک محاسبهٔ ساده می‌بینیم برای این ثبت نام، ۳ میلیارد تومان هزینه شده است و بسیاری از کارگران، یک روز کاری خود را از دست داده‌اند.

اكبر شوكت با انتقاد از دوباره کاری مسئولان جهت ثبت نام مجدد کارگران برای سهام عدالت اعلام کرد: مسئولان به جای آنکه برگهٔ سهام عدالت را به کارگران بدهند، آن‌ها را به ادارات کار داده‌اند تا یکی یکی کارگران را فرا بخوانند و آن‌ها یک روز کاری دیگر را از دست بدهند و اطلاعاتی را که یکبار به صورت اینترنتی ثبت کرده بودند، این بار به صورت دست نویس در فرم‌های ادارات کار وارد کند.

این فعال كارگری در پایان اظهار داشت: با وجود چند بار فراخوان‌، متاسفانه هیچ دور نمایی از زمان واگذاری سهام عدالت به کارگران وجود ندارد.

سهام عدالت کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر