کد خبر: 100899 A

یك فعال كارگری در منطقه تشریح كرد:

چکیده: «جدا شدن شهرستان طبس از استان یزد و الحاق آن به خراسان‌جنوبی در فروردین ماه سال جاری صورت گرفته است./ این شرکت‌ها در میان ادارات دو استان برای دریافت صورت وضعیت‌های خود پاس کاری شده و نمی دانند از کدام استان باید پیگیر مطالبات خود باشند.»

یك فعال كارگری در شهرستان طبس از تعویق دو ماهه حقوق كارگران شرکت توزیع برق طبس که تحت نظارت شرکت پیمانکاری رایان گستر فعالیت دارند خبر داد. 

«غلام رضا محمدی» در این باره به ایلنا گفت: این کارگران که در زمینه سرویس و نگهداری شبکه ترانس برق شهر طبس فعالیت دارند، به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های پیمانکار از تیر ماه سال جاری حقوق نگرفته‌اند.
او با بیان اینکه قرار داد این کارگران با کارفرما هر دو ماه یکبار تمدید می‌شود، افزود: سابقه کار این کارگران نیز که از سال ۸۷ به استخدام این شرکت پیمانکاری در آمده‌اند حدود ۵ سال است.
این فعال کارگری در ادامه به مشکلات سایر شرکتهای پیمانکاری مشابه اشاره کرد و  با ذکر مثالی در این زمینه گفت: شرکت‌های پیمانکاری «فرآیند کاو» و «رانه دژ» هر کدام به ترتیب با ۲۰ و ۲۷ کارگر، وابسته به اداره راه وشهر سازی طبس هستند نیز در این زمینه دچار مشکلاتی شده‌اند.

به گفته این فعال كارگری، به دنبال مصوبه هیأت دولت مبنی بر جدا شدن شهرستان طبس از استان یزد و الحاق آن به خراسان‌جنوبی که در فروردین ماه سال جاری صورت گرفته است، تعدادی از شرکت‌های پیمانکاری در دریافت صورت وضعیت‌های خود دچار مشکل شده‌اند.
دبیر خانه کارگرطبس افزود: این شرکت‌ها در میان ادارات دو استان برای دریافت صورت وضعیت‌های خود پاس کاری شده و نمی دانند از کدام استان باید پیگیر مطالبات خود باشند. 
محمدی در خاتمه گفت: عمده‌ترین مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که در شهرستان طبس برخی ادارات دولتی هنوز نتوانسته‌اند بطور صد درصدی سیستم اداری خود را به استان جدید (خراسان جنوبی) انتقال دهند به همین جهت در پرداخت صورت وضعیت‌های شرکتهای پیمانکاری دچار مشکل هستند.

کارگران خراسان جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر