کد خبر: 26381 A

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه:

آوازه بی‌تدبیری ما زبانزد عام و خاص شده است/دعوای این مجلس با دولت، به مثابه دعوای مجلس قاجاری با دولت رضاخان قلدر است كه راه به جایی نمی‌برد و نانی برای ملت نمی‌شود/نمی‌دانیم چرا وکیل مردم از داشتن اطلاعات نامحرم اما رانت‌خواران محرم و صاحب ملک ایران زمین هستند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی کشور در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز درباره نرسیدن بودجه در زمان مقرر اظهار داشت: آوازه بی‌تدبیری ما زبانزد عام و خاص شده و اقتصاد تحریمی‌مان را مطابق میل دشمنانمان اداره می‌کنیم و منابعمان را سهل و آسان می‌سوزانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تاجگردون یادآور شد: می‌دانیم شرایط اقتصادی کشور خاص است اما در این شرایط امر مطلوب آرامش و نظم در امور است.

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که از فهم عدم ارسال بودجه در موعد قانونی توسط دولت عاجز و معتقد است دولتی که نتواند در یک قاعده منظم یک موضوع مهم را در زمان خود به انجام برساند نمی‌تواند آن را سامان دهد.

وی یادآور شد: کسی پاسخگوی این همه تاراج ارز و ذخایر کشور نیست و نمی‌دانیم چرا وکیل مردم از داشتن اطلاعات نامحرم اما رانت‌خواران محرم و صاحب ملک ایران زمین هستند.

وی افزود: معلوم نیست صدها میلیارد دلار منافع نفتی کجاست و چرا با ارزش‌ترین عایدات ما از منابع غنی پسرفت در اقتصاد است. تولید کمرنگ و بی‌رمق، فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف سردرگم، مردم نگران افزایش قیمت‌ها و آینده، نمودار تورم فزاینده‌تر و دلار‌های نفتی به واسطه بی‌لیاقتی برخی سوخته‌تر و ریال ما روز به روز بی‌ارزش‌تر و بی‌حال‌تر، صف بیکاران طویل‌تر و دولتی‌ها و مجلسی‌ها به فکر آینده سیاسی هستند.

وی خاطرنشان كرد: چرا در مهر ماه گذشته تورم نقطه به نقطه به عدد فاجعه‌آمیز 5.8 درصد رسیده و چه سفره بیکرانی باز شده که در یک سال گذشته قریب 11 میلیارد دلار یعنی 20 برابر سال قبل ثبت سفارش خودرو صورت گرفته است؟

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: دعوای این مجلس با دولت، به مثابه دعوای مجلس قاجاری با دولت رضاخان قلدر است كه راه به جایی نمی‌برد و نانی برای ملت نمی‌شود.

تاجگردون افزود: اینکه با لجبازی بودجه را به موقع ندهیم و همه کشور را برخلاف فرمایش مقام معظم رهبری معطل انتخابات ریاست جمهوری سال آتی کنیم مشکل‌گشا نیست. بیش از 6 ماه از عمر مجلس نهم گذشته ولی هنوز مجلسی‌ها دنبال آن هستند که جلوی تخلفات و رفتارهای غیرقانونی را بگیرند و نه دولت و نه مجلس نتوانسته نیم‌نگاهی به آینده داشته باشد.

نماینده مردم گچساران در مجلس خطاب به دولتی‌ها و مجلسی‌ها گفت که فرصت خدمت کوتاه است و روزی از این صحنه می‌روند و بر این اساس توصیه کرد تمام قد در برابر ملت سر تعظیم و عذرخواهی فرود آورند.

نماینده گچساران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت:‌ استان کهکیلویه و بویراحمد و خطه گچساران تنها نقطه نفت خیز کشور است که حتی یک دلار سرمایه‌گذاری منتج به نتیجه در حوزه صنایع پایین‌دستی در آن صورت نگرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر