کد خبر: 9103 A

در پروژه قطار شهری اهواز اتفاق افتاد:

در پی مرخصی اجباری بیش از ۲۰۰ کارگر شرکت پیمانکاری کیسون (مجری قطارشهری اهواز)، حکم خاتمه همکاری به ۱۰۰ نفر از این کارگران که در مرخصی به سر می‌بردند ابلاغ شده است.

شرکت تامین نیروی انسانی «کیسون»، پیمانکار قطار شهری اهواز با ۱۰۰ نفر از کارگران خود اعلام قطع همکاری کرد.

آقایار حسینی، دبیر خانه کارگر اهواز با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در پی مرخصی اجباری بیش از ۲۰۰ کارگر شرکت پیمانکاری کیسون (مجری قطارشهری اهواز)، حکم خاتمه همکاری به ۱۰۰ نفر از این کارگران که در مرخصی اجباری به سر می‌بردند ابلاغ شده و از آنان خواسته شده است جهت تسویه حساب مراجعه کنند.

او افزود: صبح دیروز - چهارشنبه - در پی ابلاغ حکم خاتمه همکاری، این تعداد از کارگران با تجمع در مقابل دفتر مرکزی متروی اهواز خواستار بازگشت به کار شدند.

این فعال کارگری با بیان اینکه شایعه گسترش اخراج کارگران به ۱۰۰ نفر باقی‌مانده نیز به قوت خود باقی است، تصریح کرد: کارفرما همچنین از این کارگران خواسته است با دریافت دو ماه از مجموع معوقات حقوقی تسویه حساب کرده و مابقی مطالباتشان را در زمان نامعلومی در آینده پی‌گیری کنند.

به گفته دبیر خانه کارگر اهواز این تعداد از کارگران تعدیل شده اغلب در واحد‌های اجرایی و با سوابق بیش از ۴ سال مشغول به کار بوده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر