کد خبر: 7623 A

نماینده كارگران قند ورامین هشدار داد:

با وجود اینکه پنج ماهی است این واحد تولیدی با وجود مشکلات تهیه مواد اولیه مجددا فعال شده است و ۵۰۰ کارگر آن مشغول بکار هستند، اما متاسفانه با اتمام مواد اولیه طی ماه‌های آتی در صورت عدم رفع مشکلات واردات مواد اولیه جدید، وضعیت تولید در این واحد تولیدی مجددا نگران کننده خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی کارگران قند ورامین اعلام کرد: مشكلاتی كه در خصوص تامین ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه (شكر خام) به وجود آمده است، در صورت بی‌توجهی مسئولان، کارخانه‌های تولید ‌قند از جمله قند ورامین را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد.

رضا خلیلی در توضیح این ادعا به ایلنا گفت: با وجود اینکه پنج ماهی است این واحد تولیدی با وجود مشکلات تهیه مواد اولیه مجددا فعال شده است و ۵۰۰ کارگر آن مشغول بکار هستند، اما متاسفانه با اتمام مواد اولیه طی ماه‌های آتی در صورت عدم رفع مشکلات واردات مواد اولیه جدید، وضعیت تولید در این واحد تولیدی مجددا نگران کننده خواهد شد.

او افزود: به گفته مسئولان این واحد تولیدی، ۲۲ هزار تن شکر خام خریداری شده توسط کارخانه به سبب مشكلات پیش روی  وارد کنندگان همانند باز کردن ال سی و ونقل انتقالات پول هنوز به كشور وارد نشده است.

رئیس شورای اسلامی کارگران قند ورامین اضافه کرد: تجار این محموله‌ها در بندر‌گاه‌ها با صرف هزینه‌های زیاد (روزانه حدود ۲۲ میلیون تومان) بابت اجاره حمل کشتی، همچنان در انتظار مجوز ورود به كشور هستند.

او با بیان اینکه هم اکنون در کارخانه قند ورامین آرامش نسبی همراه است، اظهار داشت: کارگران این واحد تولیدی نگرانند پس از سپری كردن مشكلات بسیار ی كه در زمان تعطیلی كارخانه متحمل شده اند، مجددا این واحد تولیدی با کمبود مواد اولیه دچار بحران شود.


این فعال کارگری در خصوص پرداخت معوقات حقوقی کارگران گفت: معوقات حقوقی کارگران با توجه به قول مساعد یکی از سهام داران (که در ضمن متولی راه اندازی مجدد کارخانه اس)ت به مرور همراه حقوق ماهانه کارگران پرداخت می‌شود.

او اضافه کرد: هم اکنون کارگران در دریافت حقوق ماهانه مشکلی ندارند و بیمه آنان نیز واریز می‌شود و کارگران از وضعیت فعلی کارخانه راضی هستند.

به گفته خلیلی، این کارخانه یکی از مهم‌ترین شرکتهای تصفیه قند در استان تهران و حتی کشور است و به عنوان یکی از واحدهای بزرگ تولیدی و اقتصادی در منطقه به حساب می‌آید و تداوم فعالیتهای آن در جهت حفظ اشتغال و تأمین معیشت شاغلان منوط به تهیه مواد اولیه تولید است و مسئولان برای مرتفع ساختن این مشکلات باید چاره اندیشی کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر