کد خبر: 6507 A

در تجمع دیروز كارگران و خانواده‌های‌شان مقابل استانداری صورت گرفت:

جزئیات مذاكره کارگران قند اهواز و مسئولان دولتی

طبق اعلام مسئولان حاضر در این نشست قرار شد، روز چهارشنبه این هفته یا شنبه هفته آینده، جلسه‌ای در استانداری خوزتسان تشکیل و شورای تامین استان در زمینه رسیدگی به مشکلات کارگران کارخانه قند اهواز تصمیم گیری کند.

جزئیات مذاكره کارگران قند اهواز و مسئولان دولتی

در پی ادامه بحران کارخانه قند اهواز و بلاتکلیفی کارگران و کارمندان این کارخانه، روز دوشنبه سوم مهرماه، جمعی از کارگران این کارخانه به همراه اعضای خانواده، در مقابل استانداری خوزستان در شهر اهواز تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این تجمع که با همراهی نیروی انتظامی و در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای کارگران کارخانه قند اهواز صورت گرفت، بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران این کارخانه، به همراه اعضای خانواده خود در مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده و خواستار عملی شدن وعده‌های داده شده از سوی مسئولان شدند.

ایرج امامی، رئیس شورای اسلامی کار، كارخانه قند اهواز در این زمینه به ایلنا گفت: به دنبال عدم تحقق وعده‌های مسئولان درباره حل مشکلات کارگران و کارکنان کارخانه قند اهواز، بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران قند اهواز به همراه خانواده در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

وی افزود: پس از آغاز تجمع، برای کنترل فضا، مکانی در ساختمان استانداری برای حضور معترضان درنظر گرفته شد که با هماهنگی‌های لازم، کارگران داخل ساختمان شده و در سالن اجتماعات استانداری مستقر شدند، که از مسئولان مهندس ترکاشوند مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان، مهندس نظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یکی از معاونین استاندار خوزستان در میان کارگران حاضر شده و به ارائه وعده‌های تازه در زمینه حل مشکلات کارگران پرداختند.

رئیس شورای اسلامی کار قند اهواز درباره جزئیات مذاکرات میان کارگران معترض و مسئولان مورد اشاره گفت: در این تجمع، کارگران نسبت به قطع خدمات بیمه کارگرانی که بعضا دارای بیش از ۲۰ سال سابقه کار هستند اعتراضاتی را داشتند و همچنین اعتراضاتی را نسبت به عدم صدور دفترچه جدید بیمه درمانی مطرح کردند.

وی افزود: کارگران حاضر در این تجمع معتقدند که بسیاری از وعده‌های مسئولان در زمینه حل مشکلات کارگران و کارکنان کارخانه قند اهواز، عملی نمی‌شود و باتوجه به سن بالای برخی از این کارگران که قرارداد رسمی با کارخانه داشتند، مشکلات درمانی آن‌ها، به این زودی‌ها حل نمی‌شود.

ایرج امامی خاطرنشان کرد: طبق اعلام مسئولان حاضر در این نشست قرار شد، روز چهارشنبه این هفته یا شنبه هفته آینده، جلسه‌ای در استانداری خوزتسان تشکیل و شورای تامین استان در زمینه رسیدگی به مشکلات کارگران کارخانه قند اهواز تصمیم گیری کند.

این فعال کارگری، تشکیل کمیسیون کارگری در استانداری خوزستان را یکی دیگر از وعده‌های مسئولان در تجمع کارگران قند اهواز عنوان و تصریح کرد: در این کمیسیون کارگری قرار است مسائل بیمه، پرداخت حقوق و همچنین مساله مالکیت کارخانه قند اهواز مورد بحث و بررسی قرار گیرد که امیدواریم این وعده و وعید‌ها این بار عملی شود چرا که دیگر نمی‌توان امیدی داشت که کارگران به سادگی شرایط سخت موجود را تحمل کنند.

قند اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر