کد خبر: 41119 A

امروز صبح رخ داد؛

یکی از دغدغه‌های کارگران، بدهی‌های معوقه کارخانه به تامین اجتماعی و عدم ارسال لیست‌های بیمه‌ کارگران در سه ماه گذشته بوده است.

بیش از ۵۰ کارگر کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز صبح امروز (شنبه هفتم بهمن ماه)  در اعتراض به عدم دریافت حقوق و مزایا و سایر مطالبات ۲۵ ماهه خود در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

 هوشنگ طاهری، عضو شورای اسلامی کار کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز که در این تجمع حضور یافته بود، به ایلنا گفت: حدود ۸۰ کارگر این کارخانه بیش از ۲۵ ماه است که به سبب بلاتکلیفی کارخانه و تعطیلی خط تولید، حقوق نگرفته‌اند.

او افزود: یکی از دغدغه‌های کارگران، بدهی‌های معوقه کارخانه به تامین اجتماعی و عدم ارسال لیست‌های بیمه‌ کارگران در سه ماه گذشته بوده است.

نماینده كارگران قند و تصفیه شكر اهواز با بیان اینکه این امر هم اکنون باعث شده دفترچه‌های درمانی کارگران بی اعتبار شود تصریح کرد: اداره تامین اجتماعی استان نیز از تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی کارگران از آبان ماه خوداری می‌کند.

طاهری ادامه داد: مشکلات معیشتی حاصل از عدم دریافت حقوق باعث افزایش نگرانی برای تامین معیشت خانواده‌هایمان شده و در حال حاضر در شرایط سختی به سر می‌بریم.

او در این زمینه اضافه کرد: هم اکنون در شرایطی هستیم که فرزندانمان از مدارس و دانشگا‌ها ترک تحصیل می‌کنند تا شاید بتوانند هزینه‌ زندگیمان را به حداقل برسانند.

نماینده کارگران قند و تصفیه شکر اهواز ادامه داد: مسئولان کارخانه به راه کارهایی که کارگران با تجربه برای خروج از این بحران ب پیشنهاد می‌کنند اهمیتی نمی‌دهند.

به گفته او تعدادی از کارگران متقاضی بازنشستگی این واحد تولیدی که در آستانه بازنشسته شدن هستند نیز به جهت اینکه لیست بیمه‌ای معوق و جاری این کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است در این خصوص دچار مشکل شده‌اند.

او با اشاره به اینکه تا کنون کارگران این کارخانه چندین بار جهت دریافت مطالبات قانونی خود دست به تجمع زده‌اند، اظهار داشت: با وجود اینکه تجمع و اعتراضات زیادی در خصوص حل مسائل صنفی‌مان انجام داده‌ایم اما تاکنون توجهی از سوی مسئولان به مشكلات‌مان نشده است.

کارگران قند و تصفیه شکر اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر