کد خبر: 40946 A

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور:

آموزش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای کلیدی‌ترین شرط برای اشتغال پایدار و رفع بیکاری در جامعه است/ اشتغال به عنوان یکی از مشکلات جدی در سراسر نقاط دنیا فراگیر شده است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر قرارگیری آموزش فنی و حرفه‌ای در خط مقدم مبارزه با بیکاری، نجات سیستم آموزشی کشور را وابسته به نظام آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، کوروش پرند در این باره گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای در خط مقدم مبارزه با بیکاری قرار دارد و لذا باید نگاه ویژه‌ای به این مقوله و همچنین انگیزه افراد شاغل در این مجموعه پدید آید.

وی ادامه داد: این سازمان باید بیش از پیش به نقش کلیدی خود به منظور ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور توجه کند و خود را در این راستا توانمند سازد.

پرند با بیان اینکه اشتغال به عنوان یکی از مشکلات جدی در سراسر نقاط دنیا فراگیر شده است ادامه داد: آموزش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای کلیدی‌ترین شرط برای اشتغال پایدار و رفع بیکاری در جامعه است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان نجات سیستم آموزشی را وابسته به نظام آموزشی مهارتی فنی و حرفه‌ای دانست و گفت: آموزش مهارت‌های فناوری به منظور تعدیل در نظام آموزشی نظری ایجاد شده است و با استفاده از این موضوع در طول یک برنامه ۵ ساله می‌توان سطح دانش و قابلیت‌های مهارتی و نظری دانشجویان را به تعادل رساند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر