کد خبر: 24489 A

در قزوین رخ داد؛

شرکت مارلیک سان قزوین که اوایل امسال ۴۷۰ نفر کارگر مشغول به کار داشت، هم اکنون به علت پرداخت نشدن مطالباتش از سوی دو خودروسازی بزرگ کشور، علاوه بر اخراج ۲۱۰ کارگر با سوابق بالای ۱۸ سال سابقه طی فصل بهار، با ۷۰ کارگر دیگر خود با سوابق زیر ده سال در پایان آبان‌ماه تمدید قرارداد نکرده است.

نماینده کارگران کارخانه قطعه‌سازی مارلیک سان قزوین گفت: ۷۰ کارگر این كارخانه به سبب کاهش تولید و عدم پرداخت مطالبات از سوی خودروسازان بیکار شدند.

رحیم کاکاوند با اعلام این خبر به ایلنا گفت: شرکت مارلیک سان قزوین که اوایل امسال ۴۷۰ نفر کارگر مشغول به کار داشت، هم اکنون به علت پرداخت نشدن مطالباتش از سوی دو خودروسازی بزرگ کشور، علاوه بر اخراج ۲۱۰ کارگر با سوابق بالای ۱۸ سال سابقه طی فصل بهار، با ۷۰ کارگر دیگر خود با سوابق زیر ده سال در پایان آبان‌ماه تمدید قرارداد نکرده است.

نماینده کارگران مارلیک سان با بیان اینکه این واحد هم اکنون ۱۷۰ کارگر دارد ادامه داد: متاسفانه واردات قطعات از کشورهای چین و ترکیه در اوایل سال جاری موجب بیکاری ۲۱۰ کارگر این کارخانه شده بود.

او گفت: این واحد تولید کننده قطعات خودرو بعد از گذشت هشت ماه از تحویل محصولات سفارش داده شده به خودرو سازان، هنوز نتوانسته است مطالبات خود را از این تولید کنندگان دریافت کند و در بعضی موارد مطالبات ۲۴ ماه گذشته خود را نیز نتوانسته‌اند دریافت کنند.

کاکاوند با ابراز نگرلانی از وضعیت کارگران بیکار شده تصریح کرد: این کارگران با آنکه ماهانه مبلغ زیادی اجاره بها پرداخت می‌کنند، به دلیل بیکاری در وضعیت بدی از لحاظ معیشتی به سر می‌برند و اکثر آنان به سبب بدهی‌هایی که به بانک‌ها دارند هر روز نامه‌های اخطار و کسر از حقوق از این بانک‌ها به دستشان می‌رسد و تهدید به مصادره اموال می‌شوند.

معضل كارگران اخراجی مسن برای بازنشستگی

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین نیز در ارتباط با اخراج كارگران مارلیك سان به ایلنا گفت: با اخراج ۷۰ کارگر این کارخانه در اواخر آبان ماه، تعداد اخراجی‌های کارخانه مارلیک سان قزوین از ابتدای سال ۹۱ تا هم اکنون به ۲۸۱ نفر رسید.

عید علی کریمی ادامه داد: شرکت مارلیک سان قزوین تولیدکننده قطعات خودرو به علت مشکلات مالی مجبور شده است علاوه بر ۲۱۰ کارگری که در چند ماه گذشته اخراج کرده بود با ۷۰ کارگر دیگر خود نیز با سوابق بالای كاری تمدید قرارداد نکند.

این فعال كارگری افزود: در سالی که به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی هدفگذاری شده است، متاسفانه واردات قطعات خودرو در كاهش میزان فروش محصولات این کارخانه موثر بوده است.

به گفته كریمی بیکاری این کارگران با سوابق بالا در شرایطی است که با افزایش سن این کارگران در هیچ کارگاهی برای ادامه فعالیت و  رسیاندن سابقه خود به حد نصاب بازنشستگی پذیرفته نمی‌شوند.

کریمی با بیان اینکه مسئولان با پیگیری خود می‌توانند از اخراج کارگران این واحد تولیدی جلوگیری کنند، اظهار امیدواری کرد: با حمایت نمایندگان مجلس و رسانه‌ها و دیگر مسئولان مشکلات سریع‌تر حل شود، چرا که بسیاری از این کارگران یا مستاجرند و یا فرزندان دانشجو دارند و این مشکل غیر مترقبه مسایل خانوادگی آنان را پیچیده کرده است.

قطعه سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر