خبرگزاری کار ایران

نماینده رشت خبر داد:

اخراج نیروهای شرکتی جهاد کشاورزی گیلان

اخراج نیروهای شرکتی جهاد کشاورزی گیلان
کد خبر : ۲۰۵۴۶

در صورت دلسوزی بیشتر مسئولین با کاهش و حذف هزینه‌های غیر ضروری امکان حفظ این نیرو‌ها وجود داشت اما حال با اخراج بی‌مسئولانه آنان شاهد افزایش اعتراضات و نارضایتی این قشر آسیب پذیر هستیم.

نماینده مردم رشت در دوره نهم مجلس شورای اسلامی از تذکر خود به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اخراج نیروهای شرکتی و خدماتی در واحدهای تابعه جهاد کشاورزی و به ویژه اداره کل شیلات گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، غلامعلی جعفر‌زاده ایمن آبادی در این باره اظهار کرد: در شرایط تحریم و عدم امکان جدی توسعه واحدهای اشتغال زایی و تولیدی، سازمانهای تابعه جهاد کشاورزی به ویژه اداره کل شیلات گیلان به دلیل کاهش اعتبارات جاری، به اخراج نیروهای شرکتی اقدام می‌کنند.

وی تصریح كرد: در این واحدها كارگرانی كه بیش از سه سال سابقه کار داشتند را تغییر وضعیت داده‌اند اما پرداخت حقوق آن‌ها نامشخص است و ۳۴ نفر که حدود یک سال سابقه کار داشتند از کار اخراج و یا با عدم تمدید قرارداد تعدیل شده‌اند.

به گفته نماینده مردم رشت، همچنین از مجموع ۷۸ نفر نیروی قراردادی فقط به ۱۲ نفر به عنوان نیروهای خدماتی و نظافتی با تعیین اعتبارات از ردیف هزینه جاری شیلات دستمزد پرداخته می‌شود.

جعفر‌زاده ایمن آبادی، ادامه داد: بنا بر اطلاع واصله شرکت پیمانکاری نهاد طاهرین شمال پس از گذشت ۷ ماه از سال جاری هنوز هیچ مبلغی از بابت قرارداد از شیلات گیلان دریافت نکرده و از مهر امسال عدم همکاری و اعلام انصراف خود را کتبی به شیلات استان اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در صورت دلسوزی بیشتر مسئولین با کاهش و حذف هزینه‌های غیر ضروری امکان حفظ این نیرو‌ها وجود داشت اما حال با اخراج بی‌مسئولانه آنان شاهد افزایش اعتراضات و نارضایتی این قشر آسیب پذیر هستیم که انتظار می‌رود مسئولین امر وارد عمل شده و مانع بروز یک بحران جدی شوند.

ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز