کد خبر: 101173 A

با برگزاری تجمعی مقابل اداره كار رخ داد:

چکیده: «بعد از آنکه تجمع صنفی کارگران فولاد زاگرس در تهران با وعده برخی مسئولان و نمایندگان مجلس در ۲۶ تیر ماه ناتمام ماند این کارگران پس از بازگشت، تصمیم گرفتند با طرح شکایت به اداره کارحکم بازگشت بکار خود را دریافت کنند.»

صبح امروز بیش از ۱۵۰ کارگر کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس در اعتراض به بی‌توجه‌ای مسئولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان به دریافت مطالباتشان، در مقابل ساختمان این نهاد دولتی تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، صبح امروز (دوشنبه ۱۰ شهریور ماه)، ۱۵۰ کارگر فولاد زاگرس به نمایندگی از سوی ۲۳۵ کارگر اخراجی در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به پرونده شکایت جمعی‌شان در خصوص اخراج از کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس، در مقابل ساختمان این اداره واقع در سنندج تجمع کردند.
نماینده کارگران کارخانه فولاد زاگری در باره تجمع امروز به ایلنا گفت: بعد از آنکه ازمجموع ۲۸۵ کارگرشاغل در این کارخانه، ۲۳۵ کارگر  به سبب افزایش مشکلات مالی در این واحد تولیدی با سوابق ۱۰ تا ۲۳ سال اخراج شدند، نمایندگان آنها اعتراضات متعددی را در مقابل نهاد‌های دولتی استان و همچنین تهران برگزار كردند اما هنوز به نتیجه روشنی در خصوص زمان دریافت مطالبات خود نرسیده‌اند.
این كارگر با انتقاد از پاسخگو نبودن مسئولان استانی، افزود: بعد از آنکه تجمع صنفی کارگران فولاد زاگرس در تهران با وعده برخی مسئولان و نمایندگان مجلس در ۲۶ تیر ماه ناتمام ماند این کارگران پس از بازگشت، تصمیم گرفتند با طرح شکایت به اداره کارحکم بازگشت بکار خود را دریافت کنند.
این کارگر اضافه کرد: بعد از شکایت جمعی کارگران در اداره کار شهرستان قروه، در جلسه هیئت تشخیص مقرر شد موضوع شکایت جمعی کارگران فولاد زاگرس از مورخه پنجم مرداد ماه از سوی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان کردستان پی گیری شود.
او گفت: با ارجاع پرونده شکایت جمعی کارگران فولاد زاگرس به اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی، متاسفانه این نهاد دولتی پس از گذشت ۳۵ روز به دلایل نامعلومی به پرونده این تعداد کارگر رسیدگی نمی‌ کند.
نماینده كارگران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این کارگران از ابتدای سال جاری (چهار ماه) حقوق نگرفته‌اند افزود: هفته گذشته کارفرما بخشی از حقوق فروردین ماه سال ۹۲ را به صورت علی‌الحساب به کارگران پرداخت کرد اما همچنان حقوق  اردیبهشت، خرداد، تیر و مردادماه کارگران پرداخت نشده است.

گفتنی است با وعده اعلام احكام كارگران تا سه شنبه هفته جاری از جانب مسئولان اداره كار، این تجمع ظهر امروز خاتمه یافت.

تجمع کارگران فولاد زاگرس کارگران کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر