کد خبر: 100600 A

نماینده كارگران بازنشسته در دیدار با استاندار:

چكیده: «برای کارگران آنچه مهم است تعهد کارفرما نسبت به کارخانه و کارگران و قرارداد‌هاست و شخص کارفرما در اولویت بعدی قرار دارد./ انتقاد از فراموش شدن وعده پرداخت وام یک میلیونی با بهره ۱۵ درصد كه پیش از این از جانب استاندار مطرح شده بود.»

نماینده کارگران بازنشسته نساجی مازندران در دیدار با استاندار مازندران گفت: مسئولین اجرایی در استان نتوانسته‌اند حداقل انتظارت مارا برآورده كنند.

به گزارش ایلنا از ساری، «محمد نوبخت» كه به مناسبت هفته دولت در دیدار نهادهای کارگران شاغل و بازنشسته مازندران با استاندار سخن می‌گفت، با اشاره به فراموش شدن وعده پرداخت وام یک میلیونی با بهره ۱۵ درصد كه پیش از این از جانب استاندار مطرح شده بود، اظهار داشت:  معوقات بانکی کارگران نساجی که بدلیل عدم پرداخت حقوق توسط كارخانه نساجی پدید آمد، کارگران را از دریافت هرگونه تسهیلات و حتی ضمانت برای دریافت تسهیلات محروم كرده است.

نوبخت از عدم پیگیری مسئولان مربوطه نسبت به حذف دیرکرد و کارمزد سالانه وام‌های کارگران به شرط پرداخت اقساط گلایه کرد و گفت: بانک‌ها با نگاه سوداگری و مظلوم ستیزانه بر روی خواسته‌های خود پافشاری می‌کنند و مسئولان هم تا این لحظه اقدامی صورت نداده‌اند.

نماینده کارگران باز نشسته نساجی مازندران با بیان اینکه در نگاه مسئولان تغییر مدیران شرکت نساجی مهم‌تر از احیای آن است، افزود: متاسفانه در سالیان گذشته برخی مسئولان به جای احیای شرکت نساجی به دنبال تغییر مدیر مد نظر خود برای شرکت بودند و همین واگذاری‌های بی‌اساس از مهم‌ترین دلایل عقب ماندگی این شرکت بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: برای کارگران آنچه مهم است تعهد کارفرما نسبت به کارخانه و کارگران و قرارداد‌هاست و شخص کارفرما در اولویت بعدی قرار دارد.

نوبخت در پایان خواستار تشکیل یک کمیته نظارت از جانب دستگاههای ذیربط جهت نظارت بر اقدامات کارفرما در انجام تعهداتش شد و  خاطر نشان کرد: دریافت مطالبات کارگران در هیچ یک از قرارد‌ها در اولویت قرار ندارد که نشان از اهمیت ندادن به این قشر است.

کارگران نساجی مازندران کارگران مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر