کد خبر: 5012 A

دبیر خانه کارگر خراسان رضوی:

دستمزد غیر واقعی ترمیم شكاف طبقاتی را غیر ممكن می‌كند

در حال حاضر شرایط اقتصادی به‌ گونه‌ای است که كارگران «حداقل بگیر» با وجود اینكه بدنه جامعه كارگری را تشكیل می‌دهند قادر به تامین مایحتاج ضروری خانواده‌های خود نیستند و یارانه‌ی نقدی دولت نیز به زحمت كفاف قبض‌های آب و برق و گاز را می‌دهد.

دبیر خانه کارگر خراسان رضوی معتقد است تامین مخارج زندگی خانوار کارگری با دریافت حداقل دستمزد امکان پذیر نیست و شورای‌عالی‌كار باید بر اساس تورم موجود دستمزد كارگران را برای نیمه دوم سال افزایش دهد.

حسین رسولی در این باره به ایلنا گفت: در حال حاضر شرایط اقتصادی به‌ گونه‌ای است که كارگران «حداقل بگیر» با وجود اینكه بدنه جامعه كارگری را تشكیل می‌دهند قادر به تامین مایحتاج ضروری خانواده‌های خود نیستند و یارانه‌ی نقدی دولت نیز به زحمت كفاف قبض‌های آب و برق و گاز را می‌دهد.

این فعال كارگری با بیان اینكه از بین رفتن تناسب حداقل دستمزد و تورم فاصله طبقاتی را عمیق‌تر می‌كند، افزود: در صورتی كه اعضای شورای عالی كار به وظیفه قانونی‌شان یعنی تعیین دستمزد بر اساس تورم موجود عمل نكنند ترمیم شكاف طبقاتی موجود غیر ممكن خواهد شد. 

به گفته این فعال کارگری بحران اقتصادی جاری با نوسانات نرخ ارز تشدید شده است و خانوار کارگری و اقشار متوسط جامعه را به جایگاهی پایین‌تر از جایگاه واقعی‌شان سوق داده است.

او در خاتمه اظهار داشت: مسئولان باید درآمد غیر نقدی اقشار آسیب پذیر را ارتقا دهند و به این مهم نیز توجه کنند تا زندگی اقشار متوسط و فقیر جامعه تامین نشود، حل مشکلات اقتصادی امکان پذیر نخواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر