کد خبر: 38020 A

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی تهران انتقاد كرد:

همکاری اتحادیهٔ فروشندگان فرش و موکت، تزیینات ساختمان و صنوف سیار ساختمانی ورامین با سازمان تامین اجتماعی این شهرستان، برای بیمه کردن کارگران ساختمانی غیر قانونی است.

رئیس انجمن صنفی کارگران و بنایان ساختمانی استان تهران از فعالیت غیر قانونی اتحادیه فروشندگان فرش و موکت در شهرستان ورامین خبر داد.

حسین ناطق در این باره به ایلنا گفت: همکاری «اتحادیهٔ فروشندگان فرش و موکت، تزیینات ساختمان و صنوف سیار ساختمانی» ورامین با سازمان تامین اجتماعی این شهرستان، برای بیمه کردن کارگران ساختمانی غیر قانونی است.

او افزود: همه کارگران ساختمانی شهرستان ورامین برای بیمه شدن نیاز به تایید این اتحادیه كارفرمایی دارند، این در حالی است که مطابق قانون، انجمن‌های صنفی متولی کارگران ساختمانی هستند و فعالیت اتحادیه تزیینات و صنوف سیار ساختمانی غیر قانونی است.

به گفته ناطق اتحادیه فرش و موکت از هر کارگر ساختمانی متقاضی مبلغ ۷۰ هزار تومان دریافت کرده است که باید این رقم باز پس داده شود.

او گفت: طبق اظهارات مسئولین تامین اجتماعی استان تهران این اقدام به دستور فرمانداری این شهرستان صورت گرفته و پی گیری انجمن صنفی کارگران ساختمانی در این مورد با بی‌توجه‌ای همراه بوده است.

این فعال کارگری اضافه کرد: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی، ‏ نیز نسبت به تعهداتی که در قبال بیمه کارگران ساختمانی دارد بی‌تفاوت بوده و وظیفه تایید بیمه كارگران را به یك اتحادیه نامربوط كارفرمایی سپرده است به آنان عمل نمی‌کند.

کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر