کد خبر: 3135 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان خبر داد:

حضور تشکلات کارگری و نمایندگان کارگران در کنار مدیران واحد‌های تولیدی و صنعتی کمک شایانی به رشد و پیشرفت صنعت خواهد کرد.

ایلنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در جلسه هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار این استان به بیان مواردی پیرامون لزوم ایجاد همدلی بین کارگران و کارفرمایان پرداخت.

به گزارش ایلنا از مشهد، علی اکبر لبافی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان وضعیت خراسان رضوی در حوزه تشکلات کارگری و کارفرمایی گفت: خراسان رضوی هم اکنون با بیش از ۸۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی، جایگاه نخست کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی به نقش مهم و اثرگذار تشکلات کارگری و اهمیت حضور آنان در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: حضور تشکلات کارگری و نمایندگان کارگران در کنار مدیران واحد‌های تولیدی و صنعتی و همسویی و همراهی این دو با یکدیگر کمک شایانی به رشد و پیشرفت صنعت خواهد کرد.

وی پرهیز از هرگونه تنش و درگیری در محیط کار و تقابل با کارفرمایان را مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: هدف اصلی ما و تمامی فعالین حوزه کار و تولید رشد و پویایی صنعت و اقتصاد کشور است که برای حفظ امنیت شغلی کارگران نیز دستیابی به این مهم ضروری به نظر می‌رسد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان از همکاری مطلوب مدیر کل تامین اجتماعی و رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تقدیر كرد و خاطر نشان ساخت: تداوم برگزاری این جلسات و بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات مطروحه در کنار یکدیگر قطعاً ما را در رسیدن به اهداف مشترک خود کمک خواهد کرد.

در پایان این جلسه محمد قوامی مدیر کل تامین اجتماعی استان خراسان رضوی نیز طی سخنانی هرگونه همکاری برای خدمت به جامعه کارگری را از وظایف این سازمان عنوان کرد.

در ابتدای این جلسه نیز‌ رحمت‌الله پور موسی رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار گزارشی از وضعیت کانون و شوراهای اسلامی کار فعال استان ارائه کرد.

وی به برخی از مشکلات جامعه کارگری اشاره كرد و اظهار داشت: با همکاری و پیگیری خوبی که از سوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل تامین اجتماعی استان در جهت حمایت از بخش کارگری شاهد هستیم تلاش داریم در یک هم افزایی و تعامل مشکلات این بخش را به حداقل برسانیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر