کد خبر: 26308 A

قاضی‌پور با اشاره به لایحه اصلاح قانون كار:

قانون کار در ۸۶ ماده از سوی دولت اصلاح شده است که فراکسیون کارگری این اصلاحیه را قبول ندارد چرا که در این اصلاحیه، دولت قانون اولیه کار را به قانون بردگی تبدیل کرده است و منافع نیروی انسانی را در این اصلاحیه اصلا مد نظر قرار نداده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و سخنگوی فراکسیون کارگری گفت: یکی از جنجال بر انگیز‌ترین بحث‌های مجلس نهم همین رسیدگی به لایحه اصلاح قانون کار خواهد بود.

نادر قاضی‌پور در رابطه با لایحه اصلاح قانون کار به ایلنا گفت: قانون کار در ۸۶ ماده از سوی دولت اصلاح شده است که فراکسیون کارگری این اصلاحیه را قبول ندارد چرا که در این اصلاحیه، دولت قانون اولیه کار را به قانون بردگی تبدیل کرده است و منافع نیروی انسانی را در این اصلاحیه اصلا مد نظر قرار نداده است.
وی در ادامه افزود: فراکسیون کارگری شدیدا با این اصلاحیه مخالف است چرا که در این اصلاحیه مواردی که به نفع کارگران در قانون کار بوده حذف شده و تغییرات اساسی به نفع خودشان در نظر گرفته شده است. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این مطلب که نیروی انسانی یکی از جریانات اصلی در قانون کار به شمار می‌رود اظهار داشت: اگر نیروی انسانی نباشد سرمایه به گردش در نمی‌آید و در تنظیم مقررات هم که برای قانون کار نوشته می‌شود باید در وهله اول به نیروی انسانی توجه شود ولی در اصلاحیه قانون کار که از سوی دولت به مجلس ارائه شده منزلتی برای نیروی انسانی لحاظ نشده است. 
نماینده ارومیه در خانه ملت گفت: در اصلاح لایحه قانون کار به هیچ عنوان نظرات کارگران، چه نظر فراکسیون کارگری مجلس و خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار گرفته نشده است و ما نیز به این موضوع تذکر داده‌ایم که دولت موظف بود این اصلاحیه را سه جانبه کرده طبق برنامه چهارم این موضوع را بررسی و اصلاح کند اما این کار را انجام نداده و زمانی که قانون اصلاح شده به نمایندگان کارگری نشان داده اند که شما باید این اصلاحیه را امضا کنید و نمایندگان اعلام کرده‌اند که باید این موضوع را بررسی کنند.
وی در ادامه افزود: یکی از جنجال بر انگیز‌ترین بحث‌های مجلس نهم همین رسیدگی به اصلاح قانون کار خواهد بود.

اصلاح قانون کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر