کد خبر: 22035 A

مدیر کل بازرسی كار خبر داد:

آیین نامه ایمنی در معادن در جلسات مختلفی بحث و بررسی شد و بزودی با تصویب و سپس اجرای آن وارد دستور العمل معاونت بازرسی كار خواهد شد.

 مدیر کل بازرسی كار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور با اعلام خبر تهیه  آیین نامه ایمنی در معادن، گفت كه وزارت‌خانه متبوعش بدنبال اجرای ۱۹ آیین‌نامه در حوزه بازرسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در كرمان، محمد اصابتی در دومین همایش بازرسان کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور گفت: آیین نامه ایمنی در معادن در جلسات مختلفی بحث و بررسی شد و بزودی با تصویب و سپس اجرای آن وارد دستور العمل معاونت بازرسی كار خواهد شد.

وی گفت: برای تدوین آیین نامه ایمنی در معادن سه سال کار كارشناسی انجام شده و اعتقاد مسئولین وزارتخانه بر این بوده که بعد از گذشت۴۰ سال، این آیین نامه نیازمند بازنگری و بروز رسانی است.

مدیر کل بازرسی كار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، خواستار حسن نظارت بر اجرای قوانین و مقررات بازرسی کار شد و افزود: یکی از اهداف وزارت کار افزایش بازرسی هاست و در این خصوص در کشور سال گذشته ۴۰۰ هزار مورد بازرسی ادواری و موردی توسط ۸۰۰ بازرس انجام شده است.

اصابتی تصریح کرد: سیاست کاری ما باید به گونه‌ای باشد که به جنبه‌های سالم سازی محیط کار دسترسی پیدا کنیم و امروز در کارگاههای آموزشی بحث روند اجرای کارهای سخت و زیان آور و آلاینده سنجی را در دستور آموزش داریم.

وی خاطر نشان کرد: در ۶ماهه اول امسال نزدیک به ۴۸ هزار مورد بازرسی کار داشتیم و سال گذشته هم ۵۸ هزار مورد درخواست فردی برای بازرسی ا نجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این کارگاه‌ها به دنبال صیانت از نیروی کار و حفظ وحدت رویه هستیم، افزود: بیش از یک میلیون و ۴۰۰هزار کارگاه تامین اجتماعی و بیش از یک میلیون کارگاه ساختمانی در کشور وجود دارد که بازرسی از این واحد‌ها بایستی انجام شود، که حداقل ۵سال به طول می‌انجامد.

وی با ذکر این مطلب که ۳۸ درصد حوادث حوزه کار در حوزه ساختمانی رخ می‌دهد گفت: باید گارد ویژه‌ای در حوزه ساختمانی انجام شود تا وظایف دستگاههای وظیفه محور در این بخش زیاد شود.

وی یاد آور شد: سال گذشته با کاهش ۷درصدی حوادث حوزه کار مواجه بودیم که می‌توان با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتر در حوزه ایمنی کار این حوادث را کمتر کرد.

اصابتی ادامه داد: بازرسی از حوزه مشاغل سخت مانند معادن رودبار در سال انجام شد که در صورت نیاز و درخواست بیشتر هم بازرسی مجدد خواهد شد در دیگر مشاغل هم یک بار در سال بازرسی کاری می‌شود.

مدیر کل بازرسی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی کشور درخصوص زیان آور بودن حرفه خبرنگاری نیز گفت: درخواستهای این حوزه باید در کمیته‌های بدوی مورد بررسی و مطرح گردد.

در ادامه همایش کارگاه آموزشی آلاینده سنجی ویژه بازرسان کار سراسر کشور باحضور عضو علمی دانشگاه تهران برگزا رشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر