کد خبر: 16517 A

پس از بارها اعتراض صنفی؛

یش از ۶۰۰ کارگر کارخانه‌های صنایع فلزی شماره ۱ و ۲ با عزم راسخ و شهامت مدنی خود به مطالباتشان دست یافتند.

تمامی مطالبات صنفی بیش از ۶۰۰ کارگر کارخانه‌های شماره ۱ و ۲ صنایع فلزی ایران محقق شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران صنایع فلزی در اواخر مهر ماه با برگزاری دو تجمع اعتراضی مقابل وزارت کار و استانداری تهران، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شده بودند. اعتراض این کارگران به ۵ ماه حقوق معوقه و عدم واریز چند ماههٔ حق بیمه آن‌ها به سازمان تامین اجتماعی بود.

در تجمع اعتراضی که کارگران صنایع فلزی مقابل استانداری تهران برگزار کردند، مرتضی تمدن استاندار تهران در میان آنان حاضر شد و به کارگران وعده داد تا مدیری از سوی دولت برای کارخانه تعیین شود. وی همچنین قول داد تا از محل تسهیلات استانداری، بیمه‌های معوقه کارگران به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز و کلیه مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد.

كارگران صنایع فلزی امروز از محقق شدن وعده‌های استاندار تهران خبر دادند.

باقی ماندن طلب میلیاردی بازنشستگان

یک فعال کارگری در كارخانه صنایع فلزی ضمن اعلام این خبر، از عدم پرداخت مطالبات میلیاردی کارگران بازنشسته کارخانه صنایع فلزی شماره ۱ و ۲ خبر داد.

پروین محمدی در این باره به ایلنا گفت: متاسفانه مطالبات کارگرانی که از ۳ سال پیش تاکنون از کارخانه صنایع فلزی شماره ۱ و ۲ بازنشسته شده‌اند پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: طلب کارگران بازنشسته صنایع فلزی شماره ۱ مبلغی معادل ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و صنایع فلزی شماره ۲ در حدود ۱ میلیارد تومان است.

این فعال کارگری در پایان با تاکید بر قول معاونت برنامه ریزی استانداری تهران برای حل مشکلات این کارگران بازنشسته اظهار داشت: در صورتی که که مطالبات آنان محقق نشود، برای پیگیری مطالبات خود اقدامات قانونی را انجام می‌دهیم.

تجمع کارگران صنایع فلزی 22 مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر