کد خبر: 11403 A

وزیر تعاون، کار در مراسم اختتامیه سیزدهمین مسابقات ملی مهارت:

قانون کار فاقد کفایت لازم برای توانمند سازی نیروی کار و پاسخگویی به نیازهای جامعه است.متاسفانه تا پیش از این به قانونی تکیه کرده بودیم که ۲۱ سال پیش نوشته شده است و بیمه را موظف می‌کند که در همه جا به سراغ کارگران بروند و آنان را بیمه کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن حمایت از طرح نظام استاد – شاگردی، قانون کار را فاقد کفایت لازم برای توانمند سازی نیروی کار و پاسخگویی به نیازهای جامعه دانست.


عبدالرضا شیخ الاسلامی در مراسم اختتامیه سیزدهمین مسابقات ملی مهارت که در مجموعه ورزشی نگین غرب تهران برگزار می‌شد، اظهار داشت: متاسفانه تا پیش از این به قانونی تکیه کرده بودیم که ۲۱ سال پیش نوشته شده است و بیمه را موظف می‌کند که در همه جا به سراغ کارگران بروند و آنان را بیمه کنند. با احیای طرح نظام استاد – شاگردی میلیون‌ها فرصت شغلی ایجاد می‌شود.


وی در ادامه افزود: حلقه مفقوده نظام آموزشی کشور، تبدیل معلومات دانش آموختگان به کار و عمل است. به همین دلیل در صد بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی نسبت به سایرین نزدیک به ۱۰ برابر است. نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان ۲۰ درصد است، حال آنکه در میان مدارج پایین‌تر این رقم ۲ درصد می‌باشد.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ابراز امیدواری کرد که به نقطه‌ای برسیم که کسی در کشور بدون مهارت نباشد.

استاد شاگردی مسابقات ملی مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر