کد خبر: 100914 A

چكیده:‌ «روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به آقای زنگی که گفته بود ” شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی اعلام کرده است سهام پرسنل در صورتی از آن‌ها پس گرفته نمی‌شود که ۴ و نیم میلیون تومان به حساب کشتیرانی واریز کنند “، مدعی شده است: مبلغ مطالبه شده از کارکنان شاغل و بازنشسته، مطالبات حال شده سازمان خصوصی‌سازی بابت اقساط سهام ترجیحی است.»

در حالی که روز یکشنبه هفته گذشته (۳ شهریور)، «غلامرضا زنگی اهرمی» عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگری دریانوردان مرکز جمهوری اسلامی از شرط عجیب شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای سهام کارکنان این شرکت خبر داده بود، روابط عمومی این شرکت کشتیرانی در پاسخ به خبر مذکور، جوابیه‌ای را صادر کرده است.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به آقای زنگی که گفته بود «شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی اعلام کرده است سهام پرسنل در صورتی از آن‌ها پس گرفته نمی‌شود که ۴ و نیم میلیون تومان به حساب کشتیرانی واریز کنند»، مدعی شده است: مبلغ مطالبه شده از کارکنان شاغل و بازنشسته، مطالبات حال شده سازمان خصوصی‌سازی بابت اقساط سهام ترجیحی است.

در بخشی از جوابیه کشتیرانی آمده است: مانده اقساط معوقه در حال حاضر حدود ۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان است که توسط سازمان خصوصی‌سازی مطالبه شده است.

بنا به اعلام روابط عمومی این شركت، مبلغ ۴ و نیم میلیون تومان ذكر شده توسط آقای زنگی، مربوط به کل بدهی است و به صورت اقساطی طی ۵ سال آتی قابل پرداخت می‌باشد.

آقای زنگی در بخشی از صحبت‌هایش با اشاره به واگذاری سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی به پرسنل این شرکت در سال ۸۶ به خبرنگار ایلنا گفته بود: در حالی که از سهام واگذار شده، هیچ سودی به پرسنل شرکت پرداخت نشده است وضع چنین شرطی برای آن‌ها بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

اما روابط عمومی کشتیرانی در جوابیه آورده است: طی ۵ سال گذشته، شرکت ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه داشته است که تعداد سهام تخصیصی کارکنان نیز به تبع آن دو برابر شده است. همچنین بخشی از سود سهام سنوات مذکور صرف افزایش سرمایه شده و بخشی نیز بابت اقساط سالانه به سازمان خصوصی‌سازی پرداخت شده است.

متن کامل جوابیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مطابق قانون مطبوعات در ادامه می‌آید:

روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به خبر مذکور، ضمن تکذیب مطالب منتشر شده به اطلاع می‌رساند: مبلغ مطالبه شده از کارکنان شاغل و بازنشسته، مطالبات حال شده سازمان خصوصی‌سازی بابت اقساط سهام ترجیحی است.

لازم به ذکر است در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ به میزان ۲/۴۵ درصد از سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی از طرف دولت محترم (سازمان خصوصی‌سازی) به کارکنان این شرکت با اقساط ۱۰ ساله واگذار شد.

علاوه بر این طی ۵ سال گذشته شرکت ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه داشته است که تعداد سهام تخصیصی کارکنان نیز به تبع آن دو برابر شده است.

همچنین بخشی از سود سهام سنوات مذکور صرف افزایش سرمایه شده و بخشی نیز بابت اقساط سالانه به سازمان خصوصی‌سازی پرداخت شده است.

براین اساس مانده اقساط معوقه در حال حاضر حدود ۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان است که توسط سازمان خصوصی‌سازی مطالبه شده است. ضمنا مبلغ مندرج در خبر منتشره مربوط به کل بدهی است و به صورت اقساطی طی ۵ سال آتی قابل پرداخت می‌باشد. بعلاوه افرادی که تمایل دارند کلیه سهام خود را که در وثیقه سازمان خصوصی‌سازی می‌باشد آزاد نمایند طبعا بایستی کل مبلغ بدهی خود را تسویه نمایند.

علی ایحال براساس قرارداد واگذاری سهام ترجیحی کارکنان، ‌ شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به وکالت از کارکنان موظف به دریافت وجوه مذکور و واریز آن به حساب خزانه داری کل (سازمان خصوصی سازی) می‌باشد.

 

کارگران هرمزگان کارگران بندرعباس کارگران کشتیرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر