کد خبر: 7844 A

علیرغم بحران های اقتصادی اخیر، آهنگ توسعه اقتصادی در چین از زمان تصمیم برای حرکت به سمت اقتصاد بازار محور، قابل توجه بوده است و گروه بورسهای کالایی شیکاگو دیر زمانی است که معتقد به توسعه پیوسته اقتصاد چین از طریق رشد بازارهای آتی مالی چین و صدور مجوز برای بانکها و مؤسسات مالی جهت استفاده از ابزارهای ارزشمند تأمین کننده پوشش ریسک در این کشور می باشد.

گروه بورس های شیکاگو به همراه بورس آتی شانگهای اعلام نمودند که تفاهم نامه بین بورسی خود را که از سال 2003 شروع شده بود مجدداً تمدید نمودند که با هدف ایجاد فضایی برای تبادل اطلاعات بین دو سازمان و با رویکرد توسعه محصولات مشتقه در چین انجام شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران به نقل از پایگاه CME، تری دافی رئیس کل و مدیر اجرایی گروه بورسهای کالایی شیکاگو اعلام نمود: " یکی از راهبردهای کلیدی رشد بین المللی در گروه بورسهای کالایی شیکاگو، توسعه توزیع بین المللی محصولات ما و افزایش مشتریان آسیایی ما می باشد." عقیده ما بر این است که در سالهای پیش رو، رابطه بلند مدت ما با بورس آتی شانگهای در راستای نیل به اهداف مشتریان ما و فراهم نمودن بنیادی مهم برای توسعه بازارهای مالی چین خواهد بود.

همچنین فوپیندر جیل مدیر عامل گروه بورسهای کالایی شیکاگو نیز گفت: با این تفاهم نامه، ما به تعهدات خود برای فراهم نمودن دسترسی مشتریان این منطقه به بازارها و محصولات خود که از تأثیرگذاری رو به رشدی برخوردار است، عمل خواهیم نمود. ما در پی موقعیت هایی هستم تا مطالب بیشتری را در خصوص بازارهای مالی چین بدانیم و هم چنین با کار کردن با بورس آتی شانگهای علاوه بر گسترش روابط خود با این کشور می توانیم از پتانسیل توسعه بلند مدت معاملات مشتقه قابل عرضه در چین بهره برداری نماییم.

بر اساس این گزارش، علیرغم بحران های اقتصادی اخیر، آهنگ توسعه اقتصادی در چین از زمان تصمیم برای حرکت به سمت اقتصاد بازار محور، قابل توجه بوده است و گروه بورسهای کالایی شیکاگو دیر زمانی است که معتقد به توسعه پیوسته اقتصاد چین از طریق رشد بازارهای آتی مالی چین و صدور مجوز برای بانکها و مؤسسات مالی جهت  استفاده از ابزارهای ارزشمند تأمین کننده پوشش ریسک در این کشور می باشد.

 

 

 

بورس کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر