کد خبر: 32204 A

صالح آبادی:

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران با اشاره به رونق قابل توجه معاملات در بازار سرمایه تاکید کرد: رشد شاخص های بورس کاملا طبیعی است و وضع حبابی مشاهده نمی شود.

معاملات روزانه در بازار سرمایه اعم از بورس و فرابورس به حدود 200 میلیارد تومان هم رسیده است که افزایش ضریب نقدینگی این بازار را نشان می دهد.

علی صالح آبادی  با بیان اینکه در سالهای اخیر شاخص های بورس روند رو به رشدی داشته است، گفت: اواخر سال آینده و اوایل امسال این نرخ رشد کمتر شده بود که در ادامه با رشد قابل توجه جبران شده است.


وی افزود: افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت کالاهای صادراتی در بازارهای جهانی مانند فرآورده های نفتی باعث افزایش سودآوری شرکت های بورسی شده است.

صالح آبادی گفت: همچنین بخشی از افزایش سودآوری این شرکت ها ناشی از بهره برداری از طرح های توسعه ای و تولیدی در این شرکت هاست که به تدریج به بهره برداری رسیده است و این روند ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران همچنان به شهروندان توصیه کرد با اطلاعات و مشاوره در معاملات بازار سهام حضور داشته باشند و تا حد امکان از خدمات صندوق های توسعه سرمایه گذاری و سبد سهام استفاده کنند.

صالح آبادی افزایش و کاهش شاخص ها در بورس را جزء ذات این بازار دانست و گفت: سرمایه گذاران در این بازار باید نگرش بلندمدت داشته باشند تا به سود مورد نظر دست یابند.


وی گفت: معاملات روزانه در بازار سرمایه اعم از بورس و فرابورس به حدود 200 میلیارد تومان هم رسیده است که افزایش ضریب نقدینگی این بازار را نشان می دهد.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر